Używasz pakietu Office 365 w firmie? Zdaniem Microsoftu masz czego się douczyć

Używasz pakietu Office 365 w firmie? Zdaniem Microsoftu masz czego się douczyć
05.11.2018 13:16
Nadchodzą oficjalne poradniki do Office'a 365 (depositphotos)
Nadchodzą oficjalne poradniki do Office'a 365 (depositphotos)

Microsoft zmienia podejście do edukowania użytkowników pakietu biurowego Office 365. Producent doszedł bowiem do wniosku, że korzystający z pakietu w firmach muszą wiedzieć więcej, a w związku z tym począwszy od końca bieżącego miesiąca zaczną regularnie otrzymywać zestawy porad pocztą elektroniczną. Zmiany mają wejść w życie 29 listopada, ale warto wiedzieć, że wiadomości z poradami można wyłączyć, choć w firmach zrobi to wyłącznie administrator.

O zmianach użytkownicy zostali poinformowani pocztą, a dyskusja o nowościach wywiązała się między innymi na reddicie. Jak zwraca uwagę jeden z użytkowników, e-maile z poradami będzie można wyłączyć logując się do centrum administratora Office'a 365. Tam należy odszukać ustawienia usług i dodatków, a następnie odznaczyć opcję komunikacji z użytkownikiem końcowym. Reakcje użytkowników są jednak podzielone: jedni cieszą się, że korzystający z Office'a będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę, ale inni od razu uznali te informacje za zbędne i stwierdzili, że z pewnością wprowadzą dodatkowe zamieszanie.

Sceptycznie nastawieni zwracają uwagę na możliwe trudności w odróżnianiu faktycznej korespondencji Microsoftu od wiadomości naciągaczy oraz możliwość podświadomego traktowania takich e-maili jako spamu. W końcu użytkownicy pakietu biurowego, do których wspomniane poradniki będą kierowane, mogą nie być zainteresowani tą tematyką i uważać, że ich obecna wiedza jest wystarczająca. Ludzie chcący dowiedzieć się jak coś zrobić, znajdą odpowiedź sami. Dla wszystkich pozostałych te „pomocne” wiadomości staną się tylko spamem – kwituje jeden z komentujących.

W wątku pojawiają się także obawy, że wprowadzenie opisywanych poradników jest pierwszym krokiem do rozszerzenia zakresu podobnych wiadomości w przyszłości. Microsoft mógłby je wówczas wykorzystywać jako kolejny kanał reklamowy swoich rozwiązań, co z pewnością nie byłoby dużym zaskoczeniem. Jak bowiem wiadomo, producent pokazał wiele razy, jak bardzo zależy mu choćby na korzystaniu z przeglądarki Edge, o którego wyższości swego czasu regularnie przypominał użytkownikom sięgającym po Google Chrome'a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)