Używasz Xiaomi Mi A2 Lite? Producent szuka chętnych do testowania Androida 9 Pie

Xiaomi Mi A2 – smartfon z „czystym” Androidem bez MIUI
Xiaomi Mi A2 – smartfon z „czystym” Androidem bez MIUI
Oskar Ziomek

13.11.2018 15:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy smartfonów Xiaomi Mi A2 Lite mają okazję, by szybciej zobaczyć na swoich urządzeniach najnowszego Androida Pie. Producent uruchomił bowiem program testów beta i poszukuje chętnych do sprawdzania jego stabilności. Program otwarty jest dla wszystkich, choć należy mieć na uwadze, że twórcy będą się porozumiewać z chętnymi wyłącznie w języku angielskim. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 18 listopada (pod uwagę będzie brany czas w Pekinie), a osoby wybrane do testów zostaną o tym poinformowane mailowo.

Xiaomi ma jednak także dodatkowe wymagania. Użytkownik chcący dołączyć do grona testerów musi być aktywny na forum, interesować się testami, mieć jakąś wiedzę o ROM-ach i być w gotowości do dyskutowania z innymi członkami programu. Poza tym Xiaomi dla formalności przypomina, iż podczas testów w oprogramowaniu mogą się pojawić błędy, z którymi wszyscy uczestnicy muszą się liczyć. Chętni do przystąpienia do programu testów beta mogą zasięgnąć dodatkowych informacji na łamach oficjalnego forum. Do rejestracji niezbędne jest wskazanie numeru IMEI urządzenia, który można uzyskać „dzwoniąc” smartfonem pod numer *#06#.

Android Pie – bezpieczniejszy i dbający o zdrowie użytkownika

Decydujący się na testowanie nowego Androida będą mieli okazję sprawdzić go przede wszystkim pod kątem nowości, które Google podkreślał już podczas premiery. Nowy system ma między innymi pomóc zadbać o zdrowie użytkownika, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję i adaptacyjną baterię. Android ma sam rozpoznawać sposób korzystania z urządzenia i na podstawie preferencji użytkownika zarządzać energią akumulatora. Oprogramowanie ma także pomóc skupiać się na najważniejszych rzeczach i unikać uzależnienia.

W systemie nie brakuje także nowości związanych z bezpieczeństwem. Jedną z nich jest zaostrzenie reguł, które obowiązują podczas odblokowywania smartfonów. Zmiany dotyczą również programistów. W Androidzie Pie mogą oni korzystać z nowego API, które pozwala wykorzystywać biometrię podczas autoryzowania różnych działań w aplikacjach. Ponadto w Androidzie 9 pojawiły się zmiany związane z funkcjonalnością powiadomień oraz dotyczące jakości obrazu i dźwięku. O wszystkich najważniejszych zmianach możecie przeczytać w przeglądzie nowości, który publikowaliśmy tuż po premierze stabilnego wydania Androida Pie w sierpniu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)