Vertu: producent luksusowych i przerażająco drogich smartfonów umiera

Vertu: producent luksusowych i przerażająco drogich smartfonów umiera01.07.2017 16:57
Vertu: producent luksusowych i przerażająco drogich smartfonów umiera

Jeśli ktoś kojarzy iPhone’a z luksusowym smartfonem, to jest w sporym błędzie. Produkt Apple to zwykły smartfon, owszem bardzo dobry, ale nie mający nic wspólnego z luksusem. Jeśli ktoś ma zamiar kupić drogi smartfon, a więc taki kosztujący nawet ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych, to powinien zainteresować się produktami firmy Vertu. Powinien to jednak zrobić szybko, bo najwidoczniej luksusowych smartfonów zbytnio nikt nie chce, a firma upada.

Smartfon za 4 tysiące złotych nie ma nic wspólnego z luksusowym urządzeniem, jeśli ktoś zapragnąłby naprawdę luksusowego smartfonu, to może wydać nawet około 80 tysięcy złotych. Właśnie tyle możemy zapłacić za wybrane urządzenia Vertu Corporation Ltd. (VCL), producenta smartfonów skierowanych dla naprawdę nielicznych.

Jednak czy Ci bogaci chcą smartfonów Vertu? Wykonane są on z drogich materiałów, niespotykanych wśród zwykłych smartfonów. Mimo tego i nietypowego wzornictwa, otrzymujemy urządzenia niewyróżniające się specyfikacją i to jeszcze z Androidem.

350201768329963457

Jak donoszą źródła The Telegraph produkcja nowych modeli Vertu ma się niezbyt dobrze. W firmie zaczęły pojawiać się problemy z wypłacaniem pensji dla pracowników, którzy skarżą się na zalegające wynagrodzenia. Zapłaty nie otrzymali również podwykonawcy. Obecny właściciel VCL, Murat Hakan Uzan, nie jest w stanie wywiązać się z finansowych obietnic. Warto zauważyć, że jego prawnicy wspominają, że przejął on zadłużoną firmę, mającą debet w wysokości aż 31 mln euro.

Patrząc na obecną sytuację producenta luksusowych smartfonów, pojawiają się głosy jakoby to był jego koniec. Możliwe, że to wina złego zarządzania albo po prostu braku zainteresowania takimi urządzeniami. Luksusowy smartfon to nie Lamborghini czy Ferrari, nawet jeśli ma logo Bentley’a, to też drogi złoty zegarek, to tylko smartfon i to jeszcze smartfon dla wielu mniej ciekawy niż iPhone, zwłaszcza ten w etui z diamentami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)