Vesta, tajny projekt Amazona, jest już zaawansowanym prototypem

Vesta, tajny projekt Amazona, jest już zaawansowanym prototypem

Vesta, tajny projekt Amazona, jest już zaawansowanym prototypem
Karolina Kowasz
11.03.2021 13:37, aktualizacja: 06.03.2024 21:49

Z niedawno opublikowanego artykułu w Business Insider możemy się dowiedzieć, że od ponad czterech lat Amazon pracuje intensywnie nad nowym projektem. Vesta, bo taka jest jego nazwa, ma być domowym robotem, który będzie miał możliwość poruszania się po domu, reagowania na polecenia głosowe właściciela oraz łączenia się z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu.

Z pierwszymi plotkami na temat Vesty mogliśmy spotkać się już w kwietniu 2018 roku. Już wtedy było wiadomo, że projekt jest realizowany od wielu lat. Wygląda jednak na to, że po prawie trzech kolejnych latach, Vesta weszła w końcu w fazę zaawansowanych prototypów. Jak donosi źródło informacji Insidera, obecna forma robota przypomina wielkością dwa małe koty, a dodatkowo jest on wyposażony w ekran oraz mikrofon i zestaw kamer

Jak dalej donosi Insider, projekt jest rozwijany przez Amazon’s Lab126 i pracuje nad nim ponad 800 pracowników. Nazwa projektu, Vesta, została zainspirowana imieniem rzymskiej bogini ogniska domowego, Westy. Dodatkowo możemy się dowiedzieć, że projekt ma w firmie najwyższy priorytet.

Plany Amazona przewidują wprowadzenie Vesty jako limitowany produkt, który na początku będzie dostępny tylko na zaproszenie. Prawdopodobnie firma chce w ten sposób zmniejszyć ryzyko wyprodukowania produktu w zbyt dużej ilości, która mogłaby się nie sprzedać w wypadku małego zainteresowania Vestą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)