Viago – nawigacja offline od Garmina na urządzenia z Androidem i iOS

Viago – nawigacja offline od Garmina na urządzenia z Androidem i iOS
Redakcja

21.06.2014 11:13, aktual.: 21.06.2014 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rynek oprogramowania nawigacyjnego nieustannie się rozwija. Wprowadzenie aplikacji tego typu na smartfony spowodowało, że wiele firm zwróciło większą uwagę na aplikacje, aniżeli na dedykowany sprzęt. Teraz do ich grona dołącza Garmin ze swoją nawigacją turn-by-turn o nazwie Víago. Producent w tym wypadku postanowił zaoferować mapy dostępne w trybie offline, a także cały szereg dodatków. Niestety, nie ma róży bez kolców, niektóre elementy zdecydowanie można byłoby zrobić lepiej.

Obraz

Aplikacja oferuje czytelny, choć co prawda niezbyt ładny i nowoczesny interfejs. Ekran główny wyświetla mapę, prędkość w kilometrach na godzinę, oraz informacje nawigacyjne. Wszystkie ważne opcje znajdują się w wysuwanym z lewej strony panelu. Właśnie tam użytkownik może określić cel podróży, wybrać lokalizację domową, ustalić swoje ulubione miejsca, a także wybrać trasę do kontaktu zapisanego w książce adresowej. Podczas planowania trasy możliwy jest wybór środka transportu (trasa piesza lub samochodem), aplikacja informuje także o warunkach pogodowych w regionie na najbliższe kilka dni. Nawigacja oferowana przez Garmina może działać w trybie offline tj. bez połączenia z Internetem i bez transmisji danych. Wymaga to jednak zakupienia w samej aplikacji map wybranego rejonu świata. Zakup jest jednorazowy, użytkownik nie musi w żaden sposób subskrybować usługi i wprowadzać opłat cyklicznych.

Nawigacja oferuje funkcje mające na celu szybsze i bezpieczniejsze dotarcie do celu. Jedną z nich jest wyświetlanie informacji o korkach, inną widok 3D z wyświetlaniem okolicznych budynków. Funkcja Garmin Real Directions wprowadza z kolei komunikaty lepiej orientujące użytkownika np. „skręć w prawo przy wieży z zegarem”. Aplikacja obsługuje także informacje o fotoradarach, wyświetlanie mijanych skrzyżowań, oraz asystenta pasa ruchu wykorzystywanego przy zjazdach. Víago może także informować o punktach PQI takich jak lokale gastronomiczne, zakupy, stacje paliw, bankomaty i parkingi czy miejsca związane ze sztuką i kulturą. Program umożliwia integrację z Garmin HUD za pośrednictwem łączności Bluetooth, a także unikanie tras płatnych, autostrad, promów czy zawracania.

Obraz

Przygotowana przez Garmina aplikacja na pierwszy rzut okiem robi dosyć kiepskie wrażenie. Jej potencjał można odkryć dopiero gdy damy jej drugą szansę i zaczniemy przeczesywać wszystkie dostępne opcje. Wtedy okazuje się, że owszem, pozwala ona na wiele, możemy również nieco dostosować do siebie interfejs. To właśnie on jest największą bolączką Víago, przez co zapewne wiele osób pozostanie przy konkurencyjnych rozwiązaniach. Kwestią dyskusyjną jest także dokładność samych map oferowanych przez Garmina. Nawigację znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych. Wersja dla systemu iOS jest dostępna w App Store. Obecnie trwa przygotowana przez producenta promocja, w której możecie nabyć ją za równowartość jednego dolara.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)