Viber najlepszym komunikatorem dla tych, co mają coś do ukrycia

Viber najlepszym komunikatorem dla tych, co mają coś do ukrycia

Viber najlepszym komunikatorem dla tych, co mają coś do ukrycia
11.03.2017 15:42

Cud białoruskiejinformatyki, komunikator Viber, stawia na poufną i tajemnąkomunikację. Po wprowadzeniu w lutym wiadomości foto/wideo, którepo obejrzeniu przez adresata ulegają samozniszczeniu, terazzapowiada tajemne czaty (oczywiście szyfrowane), które ulegająsamozniszczeniu po określonym czasie.

W zeszłym roku Viber wprowadził porządne szyfrowanie czatówend-to-end,a także funkcję prywatnych czatów, widocznych na liście dopieropo wprowadzeniu osobistego PIN-u. Pomysł znakomity, szczególnie dlatych, którzy mają coś do ukrycia przed tymi, którym oddaniaswojego smartfonu odmówić nie mogą.

Tajne czaty Vibera (źródło: VentureBeat.com)
Tajne czaty Vibera (źródło: VentureBeat.com)

Ulegające samozniszczeniu czaty to dalsze rozszerzenie tychmożliwości. Nie tylko działa to w odniesieniu do czatówgrupowych, ale też właśnie wobec tych czatów prywatnych.Ustalając czas wyeliminowania wysłanej wiadomości i u nadawcy i uodbiorców czynimy informację niemal tak efemeryczną, jak prywatnarozmowa twarzą w twarz.

Viber zadbał o porządną implementację tej funkcji. Wiadomościskazanych na samozniszczenie nie będzie można przesłać dalej, naAndroidzie zablokowano także robienie zrzutów ekranu (choćoczywiście nie wiemy jeszcze, czy uda się obejść modułyframeworku Xposed – ze Snapprefs podobnie blokujący zrzuty ekranukomunikator Snapchat sobie nie poradził).

Blokada zrzutów ekranu ze względu na ograniczenia iOS-a niebędzie działać na iPhone’ach, jednak pomyślano o tym, byostrzeć nadawcę, gdyby odbiorca zrobił jednak zrzut ekranu.

Te zmiany powinny do stabilnych wersji Vibera na Androidai iOS-atrafić już w przyszłym tygodniu. Na pewno nie zaszkodzą rosnącemuzainteresowaniu komunikatorem, coraz częściej postrzeganym jakosensowna alternatywa względem kontrolowanych przez Marka Zuckerbergakomunikatorów Facebook Messenger i WhatsApp. Alternatywa tymsensowniejsza, że to chyba jedyny oprócz Skype popularnykomunikator mobilny, który oferuje przyzwoite klienty desktopowe.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)