r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Viber 8.1

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)

Viber to darmowy komunikator. Użytkownicy mogą między sobą kontaktować się za pomocą wiadomości głosowych jak i tekstowych. Wielką zaletą tego programu jest możliwość korzystania z niego na większość systemów dostępnych na rynku.

Galeria programu

Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja musi zarejestrować się w systemie. Do tego potrzebny jest tylko numer telefonu, który staje się też loginem. Takie rozwiązanie ma sporą zaletę, nasi rozmówcy mogą nas odnaleźć po nr. telefonu, dodatkowo gdy korzystamy z Viber Out (telefonii Viber) to osoby do których dzwonimy będą mogły łatwiej zidentyfikować rozmówcę. W tym samym czasie aplikacja przeszukuje książkę telefoniczną i sprawdza, które telefony są w bazie. Dostępne, dodawane są do listy kontaktów w aplikacji.

r   e   k   l   a   m   a

Viber podzielony jest na 4 kolumny: wiadomości, ostatnie, kontakty i klawiatura. Zakładka więcej przeniesie nas do ustawień. Interfejs nie odbiega od klasycznych wytycznych iOS. Przygotowano go wyjątkowo starannie, cieszą zwłaszcza grafiki tłumaczące podstawowe opcje.

Tło aplikacji zmienić można w ustawieniach. Oprócz tła, da się zmienić opcje dotyczące samej aplikacji, takie jak powiadomienia push czy lokalizacja. Ponadto są opcje zaproszenia znajomych do korzystania z aplikacji i co ważne - możliwość dezaktywacji konta Viber.

Rozmowa tekstowa jest ułożona w formie czatu. Wysyłać można lokalizację, zdjęcia z galerii, emotikony, a nawet tzw. naklejki, które urozmaicają całą konwersację. Jakość połączenia głosowego jest zadowalająca, jednak czasami słychać jej wyraźny spadek, co zależy zapewne od możliwości łączy, jakimi dysponują rozmówcy.

Sama aplikacja jest darmowa, tak jak i rozmowy wewnątrz sieci. Możliwe jest także dzwonienie na nr. stacjonarne i komórkowe. Opłaty są na konkurencyjnym poziomie względem innych komunikatorów. .

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w Viberze: kopie zapasowe wiadomości i zakupy w aplikacji

5
OPROGRAMOWANIE 15.03.2017 | Maciej Olanicki

W ostatnim czasie sporo nowości pojawiło się w komunikatorze Viber. Po ulegających samozniszczeniu wiadomościach, opisywaliśmy w ostatnim czasie analogiczne możliwości w przypadku całych rozmów. Dziś dostępna jest już nowa wersja aplikacji, a kolejne duże zmiany są w drodze. W najnowszej wersji Vibera pojawiła się funkcja tworzenia kopii zapasowych wiadomości. Korzystać z niej można po przejściu do ustawień. Viber nie oferuje do przechowywania kopii własnej infrastruktury, przez co konieczne jest połączenie aplikacji z kontem Google. Kopie zapasowe wiadomości, które zawierać będą tylko…

Viber najlepszym komunikatorem dla tych, co mają coś do ukrycia

85
OPROGRAMOWANIE 11.03.2017 | Adam Golański

Cud białoruskiej informatyki, komunikator Viber, stawia na poufną i tajemną komunikację. Po wprowadzeniu w lutym wiadomości foto/wideo, które po obejrzeniu przez adresata ulegają samozniszczeniu, teraz zapowiada tajemne czaty (oczywiście szyfrowane), które ulegają samozniszczeniu po określonym czasie. W zeszłym roku Viber wprowadził porządne szyfrowanie czatów end-to-end, a także funkcję prywatnych czatów, widocznych na liście dopiero po wprowadzeniu osobistego PIN-u. Pomysł znakomity, szczególnie dla tych, którzy mają coś do ukrycia przed tymi, którym oddania swojego smartfonu odmówić nie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.