Video Clip QuickTool – szybko obróć, przytnij i wykadruj filmy

Video Clip QuickTool – szybko obróć, przytnij i wykadruj filmy

Video Clip QuickTool – szybko obróć, przytnij i wykadruj filmy
Oskar Ziomek
09.02.2017 23:39

W dobie niezłych kamer montowanych w smartfonach, zapewne wielu osobom zdarzyło się z nich korzystać i – być może – przez przypadek nagrać film „w pionie”, mimo, że zamiary były zupełnie inne. Rozpoczęcie i zakończenie nagrania również nie zawsze nadają się do tego, aby od razu pokazywać film przyjaciołom czy rodzinie. Niechciane elementy na nagraniu? Być może wystarczy je wykadrować. Wszystkie te czynności bez problemu wykona każdy pakiet oprogramowania do edycji filmów, ale równie dobrze poradzi sobie dużo mniejszy Video Clip QuickTool – prosty i lekki edytor, który sprawdzi się nie tylko w przypadku filmów ze smartfonów.

Interfejs programu zorganizowano w taki sposób, aby nadawał się do użytku przez wszystkich, również osoby niezwiązane z zaawansowaną obróbką filmów. Próżno tu więc szukać wymyślnych ustawień czy opcji edycji każdego szczegółu. Ma być prosto, szybko i skutecznie.

Pracę rozpoczynamy od przeciągnięcia na obszar aplikacji pliku, który będziemy edytować. Dwa okna podglądu pozwalają jednocześnie obserwować pierwszą i ostatnią klatkę nagrania – strzałkami lub paskiem poniżej modyfikujemy jego punkt startowy i końcowy. Z tego samego okna ustawimy również docelową rozdzielczość pliku (można zignorować lub zachować współczynnik proporcji) oraz zmodyfikujemy poziom głośności.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Równie prosto odbywa się kadrowanie i obrót, choć w tym przypadku ustawienia wprowadzamy już w nowych oknach. Szczególnie ciekawie zrealizowano opcję obracania i lustrzanego odbicia, w której zrezygnowano z zagmatwanych opisów na rzecz podglądu efektu końcowego. Taki wybór będzie dużo bardziej intuicyjny i najczęściej – szybszy.

Na koniec pozostaje już tylko zatwierdzenie zmian i zapis pliku wynikowego. Aplikacja potrafi eksportować nagrania do jednego z kilkunastu najpopularniejszych formatów. Nie jest to oczywiście kombajn do edycji choćby półprofesjonalnych filmów, ale do szybkich korekt prywatnych nagrań sprawdzi się świetnie.

Video Clip QuickTool dostępny jest do pobrania z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)