Vimeo wprowadzi płatne materiały i „słoik na napiwki”

Vimeo wprowadzi płatne materiały i „słoik na napiwki”

19.09.2012 17:08

Vimeo przyciąga nieco inne materiały i oglądających, niż królujący obecnie wśród serwisów, na których możemy udostępniać filmy, YouTube. Ten pierwszy serwis jest miejscem, gdzie znajdziemy wyłącznie filmy autorskie, często są to niekomercyjne produkcje małych wytwórni, prace artystów lub utalentowanych amatorów. Licencja Vimeo nie zezwala na publikację tam materiałów komercyjnych, nagrań z gier, pornografii i przede wszystkim plików nieutworzonych przez użytkownika. Teraz serwis planuje umożliwić publikującym zarobienie paru groszy.

W przyszłym roku do zestawu narzędzi dla twórców na Vimeo dołączy możliwość pobierania opłat za oglądanie filmów. Na razie szczegółów nie znamy, ale ma być elastyczna. Na razie serwis zbiera testerów.

Ciekawszą i bardziej pasującą do tego portalu opcją jest wspomniany już „słoik na napiwki”, który już jest dostępny dla autorów posiadających konta Vimeo Plus i Vimeo PRO. Za pomocą tej opcji oglądający będą w każdej chwili mogli przekazać kilka groszy (od 1 do 500 dolarów) twórcy filmu, jeśli oczywiście uznają dzieło za warte napiwku. W założeniu ma to być sposób na motywację filmowców i wzbogacenie bazy o kolejne dobre prace, gdyż autorzy popularnych materiałów będą mieli większy budżet na produkcję kolejnych. Do słoika można wrzucić napiwek za pomocą konta PayPal lub karty kredytowej, „wyjąć” je będzie można na końcu każdego miesiąca na własne konto PayPal. Rozwiązanie zapowiada się ciekawie i z pewnością jest dobrą zachętą dla filmowców. Materiałów wartych uwagi na Vimeo nie brakuje, ale zobaczymy czy oglądający będą chętnie sięgać do portfela. Z tym bywa różnie…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)