VirtualBox 3.1.0 wydany

VirtualBox 3.1.0 wydany

Wojciech Cybulski
30.11.2009 17:02, aktualizacja: 30.11.2009 17:29

Ukazała się kolejna wersja aplikacji VirtualBox - popularnego, bezpłatnego oprogramowania do wirtualizacji systemów operacyjnych.

Wśród nowości wprowadzonych do wydania 3.1.0 znajdziemy m.in. wsparcie dla technologii migracji na żywo (w nomenklaturze VirtualBoksa - "teleportacji"), która umożliwia przeniesienie wirtualnej maszyny z jednego hosta na drugi w czasie rzeczywistym, eksperymentalną obsługę interfejsu EFI oraz wsparcie dla parawirtualizowanych kart sieciowych. Ponadto nowy VirtualBox oferuje sprzętową akcelerację graficzną 2D w zwirtualizowanych systemach Windows i jest w stanie przywrócić stan wirtualnej maszyny z dowolnej migawki (snapshot), a nie tylko z ostatniej. Twórcy poprawili także wydajność działania programu w maszynach z procesorami wspierającymi technologię PAE, VT-x i AMD-V oraz usunęli wiele dostrzeżonych w poprzednich wydaniach błędów.

VirtualBox 3.1.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Wirtualizacja w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)