VirtualBox z poprawkami w obsłudze wielu ekranów

VirtualBox z poprawkami w obsłudze wielu ekranów

Kuba Pawlak
12.04.2013 16:11

Firma Oracle udostępniła kolejną aktualizację programu VirtualBox 4.2, bezpłatnego, wieloplatformowego hostowanego hipernadzorcy (typ 2), czyli narzędzia niezbędnego do wirtualizacji.

Wersja 4.2.12 nie wprowadza żadnych nowości, a sama aktualizacja ma za zadanie poprawę działania programu. Warto jednak zwrócić na nią uwagę, jeśli pracujemy z wieloma ekranami, tak fizycznymi, jak i wirtualnymi, reprezentowanymi przez osobne okna maszyny. Poprawione zostały między innymi błędy w obsłudze ekranów podłączanych i odłączanych do systemu-gościa lub systemu-gospodarza w różnych widokach. Ekrany raz wyłączone nie wrócą po zmianie widoku i nie musimy już obawiać się nieoczekiwanego zakończenia pracy VirtualBoksa przy tej czynności.

Obraz

Ponadto, na liście zmian znalazły się poprawki w obsłudze ALSA i PulseAudio kiedy systemem-gospodarzem jest Linux oraz rozwiązanie problemów z wyświetlaniem pasków przewijania, pasków menu i zawartości okien, kiedy gospodarzem jest OS X. Poprawione zostało także działanie zegara (szczególnie Solaris zainstalowany jako gość miał tendencję do cofania się do 1 stycznia 1970). Pełną listę zmian można znaleźć na stronie projektu.

Najnowszą wersję programu VirtualBox 4.2.12.84980 znaleźć można w naszym dziale Programy → Narzędzia → Wirtualizacja. Program dostępny jest również dla platform Linux i OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)