Visa wchodzi w rynek NFT. Kupiła CryptoPunka za 150 tys. dolarów

Visa wchodzi w rynek NFT. Kupiła CryptoPunka za 150 tys. dolarów

Visa kupiła CryptoPunka za 150 tys. dolarów.
Visa kupiła CryptoPunka za 150 tys. dolarów.
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
Konrad Siwik
26.08.2021 09:37

Operator płatności Visa poinformował, że dokonał zakupu CryptoPunk’a, jednego z tysięcy cyfrowych awatarów opartych na NFT, za prawie 150 tys. dolarów w ethereum.

NFT, czyli niewymienialny token jest unikalnym aktywem cyfrowym zaprojektowanym w celu reprezentowania własności wirtualnego przedmiotu. W przeciwieństwie do bitcoina i innych kryptowalut NFT nie mogą być wymieniane na inne NFT.

Zwolennicy tej technologii twierdzą, że to sprawia, iż NFT są rzadkie, co podnosi ich wartość. NFT często porównywane są do fizycznych przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak rzadkie karty kolekcjonerskie czy dzieła sztuki.

Visa jest ostatnią dużą firmą, która wpadła w szał NFT. Operator płatności poinformował na swoim oficjalnym blogu, że kupił "CryptoPunka", czyli jednego z tysięcy cyfrowych awatarów opartych na NFT, za prawie 150 tys. dolarów w ethereum.

Cuy Sheffield, szef działu kryptowalut w Visa, powiedział, że NFT w najbliższej przyszłości mogą zmienić oblicze wielu branż. "Uważamy, że NFT odegrają ważną rolę w przyszłości handlu detalicznego, mediów społecznościowych, rozrywki i handlu" – poinformował we wpisie na blogu.

"Aby pomóc naszym klientom i partnerom w uczestnictwie, potrzebujemy wiedzy z pierwszej ręki na temat wymagań infrastrukturalnych, jakie musi spełnić globalna marka, aby zakupić, przechowywać i wykorzystać NFT" – wyjaśnił Sheffield, dodając, że CryptoPunks stali się "kulturową ikoną dla społeczności kryptowalutowej" oraz że to dopiero początek ich działań w tej przestrzeni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)