Vista bez wsparcia podstawowego, Release Preview ósemki w czerwcu

Vista bez wsparcia podstawowego, Release Preview ósemki w czerwcu

11.04.2012 11:14, aktualizacja: 11.04.2012 17:45

11 kwietnia 2012 to pierwszy dzień, w którym domowi użytkownicy Visty Starter, Home Basic, Home Premium, Enterprise, Business i Ultimate nie mają już darmowego wsparcia technicznego dla systemu. Od dziś darmowe poprawki dla tego systemu będą dotyczyć jedynie bezpieczeństwa, aktualizacje i pomoc techniczną będzie można uzyskać jedynie odpłatnie w ramach wsparcia rozszerzonego, które zakończy się 11 kwietnia 2017. Vista trafiła na rynek 30 stycznia 2007, a na październik 2011 Microsoft zaplanował zakończenie sprzedaży komputerów z preinstalowaną tą wersją systemu.

Windows Vista nie zaskarbił sobie serc użytkowników, już wersje testowe systemu spotykały się z ostrą krytyką. Do dziś ma opinię najgorszego systemu, jaki wydał Microsoft. Według NetMarketShare z Visty korzysta niecałe 8% internautów, podczas gdy Windowsa 7 ma na komputerze ponad 37% użytkowników, a niemal 47% nadal korzysta z Windowsa XP. Darmowe wsparcie dla najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego na świecie zostało zakończone 14 kwietnia 2009, ale poprawki bezpieczeństwa użytkownicy będą otrzymywać do 8 kwietnia 2014.

Tymczasem na horyzoncie już majaczy zrywający z wieloma tradycjami Windows 8. W przygotowaniu jest obecnie wersja RC (Release Candidate) ósemki, ale WinUnleaked twierdzi, że wydanie będzie nazywać się „Windows 8 Release Preview”. Serwis dotarł również do prawdopodobnej daty udostępnienia kolejnej podglądowej wersji systemu — Release Preview prawdopodobnie ukaże się na przełomie maja i czerwca. Microsoft nie potwierdza tego terminu, ale jak dotąd plotki dostarczone przez WinUnleaked się sprawdzały.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)