Vivo Nex 2: tak może wyglądać smartfon z dwoma ekranami i pierścieniem LED

Powstał ciekawy render Vivo Nex 2 (depositphotos)
Powstał ciekawy render Vivo Nex 2 (depositphotos)
Oskar Ziomek

30.11.2018 08:00, aktual.: 30.11.2018 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w przyszłym miesiącu na rynku ma się pojawić Vivo Nex 2. To druga generacja smartfonu, który spopularyzował implementację przednich aparatów montowanych na mechanicznie wysuwanych elementach z obudowy. Aby zaoferować użytkownikowi możliwie duży wyświetlacz, pierwszy Vivo Nex został wyposażony w kamerkę do selfie, która wysuwa się z urządzenia, gdy uruchomiony zostanie aparat. Dzięki temu praktycznie cały front zajmuje wyświetlacz.

Podobne rozwiązanie, choć zaimplementowane z jeszcze większym rozmachem, pojawiło się później w Oppo Find X, a o obydwu można przeczytać w moim felietonie z czerwca. Teraz na rynku ma się pojawić nowa generacja smartfonu Vivo. Nex 2, bo tak zapewne zostanie nazwany, ponownie będzie wyjątkowy. Jak wynika z dotychczasowych przecieków (zarówno tych pisanych, jak i przedstawianych na filmach), urządzenie ma zostać wyposażone w co najmniej dwa nietypowe rozwiązania.

Pierwsze z nich to zastosowanie dwóch wyświetlaczy, co stanowi kolejne, nowe podejście do tematu minimalizacji ramek głównego ekranu. Zamiast ponownie rozwiązywać problem montażu przedniego aparatu tak, by nie zabierał cennej przestrzeni z frontu, lepiej zamontować drugi wyświetlacz z tyłu. To dalej pozwoli wykonywać autoportrety, w dodatku najpewniej lepszej jakości, bo głównym aparatem. Na tyle urządzenia będzie można znaleźć również inne specyficzne cechy tego modelu. Vivo Nex 2 ma zostać wyposażony w trzy obiektywy głównego aparatu, ale ponieważ jest on jednocześnie aparatem do selfie, będzie to prawdopodobnie pierwszy smartfon, który pozwoli wykonywać autoportrety z wykorzystaniem takiego układu obiektywów.

A skoro o obiektywach mowa, należy zwrócić uwagę jeszcze na jeden specyficzny element – okalający dwa z nich pierścień, który ma być podświetlany diodami i zostanie wykorzystany zapewne jako nietypowy wskaźnik powiadomień. Wizualizację wszystkich tych cech można zobaczyć na ciekawym renderze, który pojawił się w serwisie Twitter i został zamieszczony powyżej. Dokładna premiery Vivo Nex 2 nie jest jeszcze znana, ale urządzenie powinno pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)