VMware Fusion i Workstation z szybszą grafiką, gotowe na Windowsa 10

VMware Fusion i Workstation z szybszą grafiką, gotowe na Windowsa 10

25.08.2015 16:33, aktual.: 25.08.2015 17:22

Programy do wirtualizacji firmy VMware zyskały pełną obsługę najnowszego systemu Microsoftu oraz znacznie szersze możliwości w zakresie grafiki 3D. Poprawę działania związanych z tym mechanizmów oraz obsługę DirectX 10 i OpenGL 3.3 zobaczymy zarówno w VMware Workstation Pro i Workstation Player 12 dla Windowsa i Linuksa, jak i VMware Fusion 8 dla OS X.

VMWare Workstation Pro 12

VMware Workstation 12, dostępny dla systemów Windows i Linux, został przygotowany do uruchamiania Windowsa 10 zarówno jako systemu-gościa, jak i do działania na „dziesiątce” jako gospodarzu. Oprogramowanie pozwala wykorzystać takie dobrodziejstwa nowego systemu, jak Cortana, uniwersalne aplikacje i Microsoft Edge. Maszyna wirtualna została przygotowana do działania z najnowszym sprzętem, który pojawił się w ciągu ostatnich miesięcy na rynku, a także z najświeższymi dystrybucjami Linuksa.

Obraz

Ulepszenia grafiki oraz obsługa DirectX 10 i OpenGL 3.3 mają zapewnić wydajność nawet o 36% większą niż starsza wersja oprogramowania. Zauważymy skok wydajności także przy pracy z wieloma popularnymi programami, a komunikatory, takie jak Skype i Lync, skorzystają z ulepszonego usuwania szumu i echa. Wersja 12 VMware Workstation została przygotowana do pracy z ekranami 4K (3840 × 2160) i na laptopach z supergęstymi ekranami QHD+ (3200 × 1800), więc obraz z maszyn wirtualnych będzie dobrze wyglądać na wielkich monitorach i ekranach nowych laptopów.

Zmieniły się także wymagania systemowe programu – wymagany jest 64-bitowy system-gospodarz.

VMware Workstation 12 Player

Wydaniu VMware Workstation 12 towarzyszy premiera mniej rozbudowanego VMware Workstation 12 Player. Większość nowości, które trafiły do VMware Workstation Pro, znajdziemy również tutaj. Przede wszystkim chodzi o lepszą obsługę grafiki i gotowość do pracy z najnowszymi urządzeniami i systemami.

Obraz
Obraz

Podobnie jak Workstation Pro, ten program także wymaga 64-bitowego systemu-gospodarza.

VMware Fusion (Pro) 8

VMware Fusion 8, który pozwala uruchamiać różne systemy-gości na Makach, został przygotowany nie tylko do uruchamiania w nim Windowsa 10, ale także do pracy z OS X 10.11 El Capitan, zarówno jako gość, jak i jako gospodarz.

Obraz

Podobnie jak wspomniane wcześniej produkty, VMware Fusion 8 zyskał możliwość korzystania z DirectX 10 i OpenGL 3.3 przy prezentowaniu trójwymiarowej grafiki. Dzięki temu można w maszynach wirtualnych uruchamiać nowsze programy dla Windowsa, które wymagają DirectX 10 do poprawnego działania. Podobnie jak od niedawna Parallels Desktop, VMware Fusion także pozwala użytkownikowi w każdej chwili skorzystać z pomocy Cortany.

Obraz

VMware Fusion 8 dostępny jest w dwóch wariantach – podstawowym i Pro. Podstawowy powinien zadowolić większość użytkowników, którzy potrzebują uruchamiać inny system na swoim Maku, by korzystać z wielu programów lub grać. Wersja Pro przeznaczona jest dla deweloperów i testerów, których wymagania będą większe i którzy potrzebują zaawansowanych możliwości konfiguracji.

Podobnie jak wygląda to w przypadku Parallels Desktop, starsze wersje VMware Fusion także nie będą obsługiwały Windowsa 10 w sposób, który pozwoli uruchomić programy z systemu-gościa jako osobne okna (tryb Koherencji w Parallels, Unity w VMware). Aby pracować z programami z Windowsa 10 tak samo, jak z programami z OS X, w obu przypadkach należy sięgnąć po aktualizację. Tradycyjnie już w obu przypadkach nowa wersja programu jest tańsza dla starych użytkowników, a ponadto VMware oferuje zniżkę wysokości 40% dla osób, które porzucą produkt konkurencji.

Na koniec warto dodać, że zarówno WMware Workstation Pro, jak i VMwre Fusion Pro, zostały zintegrowane z vCloud Air – publiczną usługą, która udostępnia użytkownikom miejsce i moc obliczeniową. Z jej pomocą można uruchomić zewnętrzne usługi i można przechowywać na niej kopie zapasowe swoich maszyn wirtualnych. Posiadacze VMware Workstation Pro i VMware Fusion dostaną 600 dolarów do wykorzystania w vCloud Air przez pierwsze pół roku korzystania ze swoich programów.

Wersje próbne opisanych programów znajdziecie w naszej bazie: VMware Workstation Pro i Workstation Player 12 dla Windowsa i Linuksa, VMware Fusion 8 dla OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)