VoD od Telewizji Polskiej w nagrodę za płacenie abonamentu

VoD od Telewizji Polskiej w nagrodę za płacenie abonamentu
02.12.2014 13:20
VoD od Telewizji Polskiej w nagrodę za płacenie abonamentu

Jak przekonać obywateli, że jednak warto płacić abonament RTV? Można dać im coś w zamian. Telewizja Polska zamierza uruchomić serwis z materiałami wideo, dostępnymi tylko dla płacących.

Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP, przyznał, że 90% Polaków obecnie nie płaci abonamentu RTV, mimo że spoczywa na nich taki obowiązek. I nic w tym dziwnego – opłaty są traktowane jak relikt przeszłości, z którego często nie będziemy mieli żadnych korzyści, a do tego co roku są podnoszone. W przyszłym roku za odbiornik radiowy trzeba będzie zapłacić 6,50 zł miesięcznie, za telewizyjny zaś 21,50 zł miesięcznie, nawet jeśli telewizor służy do grania na konsoli i nie zobaczy sygnału telewizji publicznej. Oliwy do ognia dolewają osoby wskazujące, że jeśli telewizja publiczna ma spełniać określoną misję i właśnie na to zbierane są opłaty, nie powinniśmy być zmuszani do oglądania w niej reklam.

350128610054793153

Strefa Widza ma w pewien sposób nagrodzić abonentów, którzy zdecydują się wypełnić swój obywatelski obowiązek. W serwisie znajdą się materiały dostępne dla wszystkich na VoD TVP oraz treści dodatkowe. Płacący abonament zyskają na przykład dostęp do nowych odcinków seriali jeszcze przed ich premierą, otwarta dla nich zostanie także kolekcja filmów fabularnych, za które inni użytkownicy muszą zapłacić. W bibliotece na starcie usługi ma się znaleźć łącznie 36 tysięcy materiałów.

Czy w ten sposób Polaków uda się przekonać do płacenia abonamentu? Raczej nie i nikt na to nie liczy. Rzecznik TVP zdradził, że Strefa Widza nie jest traktowana jako środek zaradczy na to, że 90% Polaków nie płaci abonamentu. Zapewne TVP nie obrazi się, jeśli specjalna platforma filmowa zachęci kogoś do uczciwego i konsekwentnego płacenia na media publiczne. Inicjatywa ta jest jednak swojego rodzaju nagrodą dla tych, którzy nie ulegli powszechnej modzie.

Dostęp do Strefy Widza będzie można uzyskać po zalogowaniu się na konto na vod.tvp.pl. Tam trzeba będzie podać numer abonenta (osiem ostatnich cyfr numeru rachunku wpłat abonamentowych). Co miesiąc system będzie sprawdzał, czy dany użytkownik nie zalega z opłatami i na tej podstawie zapadnie decyzja o dostępie do materiałów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)