VoIP przez 3G dostępny w iPhone 3.2 SDK beta

VoIP przez 3G dostępny w iPhone 3.2 SDK beta

Redakcja
28.01.2010 14:27

Producent popularnego programu iCall poinformował o zniesieniu ograniczeń dotyczących rozmów VoIP w iPhone 3.2 SDK beta. Na razie nie wiadomo jednak, czy opcja ta będzie dostępna w finalnej wersji tego zestawu narzędzi dla programistów.

iPhone 3.2 SDK beta umożliwia deweloperom tworzenie programów przeznaczonych na system operacyjny iPhone. Nie jest tajemnicą, że do tej pory na platformie tej istniały dość surowe ograniczenia dotyczące prowadzenia rozmów VoIP. Jednak jak poinformowała firma iCall za pośrednictwem swojej oficjalnej strony, restrykcje te zostały zniesione. Co za tym idzie, producenci nie są już ograniczeni do możliwości wykorzystania VoIP jedynie poprzez połączenie Wi-Fi. Teraz funkcja ta jest dostępna również w sieciach 3G.

Producent aplikacji iCall uaktualnił już swój program, by można było skorzystać z nowej opcji. Obecnie nie jest jednakże pewne, czy zniesienie ograniczeń dotyczących VoIP jest ostatecznym ruchem ze strony Apple. Przedstawiciele firmy wielokrotnie podkreślali, że finalna wersja SDK może nie zawierać wszystkich funkcji znanych użytkownikom z bety. Już niebawem przekonamy się zatem, czy osoby korzystające z systemu iPhone będą mogły w pełni wykorzystać zalety technologii VoIP.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)