Volkswagen będzie wypożyczać samochody elektryczne na minuty, zacznie w 2019 roku

Volkswagen będzie wypożyczać samochody elektryczne na minuty, zacznie w 2019 roku

Volkswagen będzie wypożyczać samochody elektryczne na minuty, zacznie w 2019 roku
Oskar Ziomek
04.07.2018 22:34

Volkswagen dostrzegł potencjał w mnożących się na rynku usługach wypożyczania pojazdów na minuty, określanych ogólnym mianem car-sharingu. Idąc za konkurencją, planuje stworzyć własną usługę wypożyczania pojazdów, w tym przypadku wyłącznie elektrycznych. Usługa ma ruszyć już w przyszłym roku w Niemczech, a od 2020 roku pojawiać się także w większości dużych miast w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

O szczegółach informuje serwis TechCrunch. Platforma Volkswagena otrzymała już swoją nazwę – WE – i w pierwszej kolejności skupiona będzie wyłącznie wokół samochodów. Docelowo jednak w ofercie mają się znaleźć także inne pojazdy miejskie (nadal wyłącznie elektryczne), a mowa jest na przykład o skuterach.

Pomysł Volkswagena na miejskie, elektryczne pojazdy to nie tylko eGolf, źródło: TechCrunch.
Pomysł Volkswagena na miejskie, elektryczne pojazdy to nie tylko eGolf, źródło: TechCrunch.

Co ciekawe, w przyszłości w ramach usługi mają być też dostępne pojazdy MOIA. Mowa o elektrycznych busach, które mają zostać zaprezentowane pod koniec bieżącego roku, a docelowo trafić na drogi, również w pierwszej kolejności w Niemczech. W pojazdach tych pokładane są spore nadzieje – mają się przyczynić do zmniejszenia korków, zaś podstawą wygody obsługi ma być aplikacja, przy pomocy której będzie można dokonać rezerwacji oraz płatności.

Jak informuje TechCrunch, nowa platforma Volkswagen WE zarządzana będzie przez spółkę UMI Urban Mobility International. To jednostka zależna od Volkswagena, która istnieje dopiero od niedawna. Swoim pomysłem na rozpowszechnienie wypożyczania pojazdów na minuty, Volkswagen chce się przyczynić między innymi do popularyzacji elektrycznych samochodów, a w konsekwencji – zwiększyć tym samym zapotrzebowanie na ich produkcję.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)