Volkswagen postawił na użytkowników Androida i iOS

Volkswagen postawił na użytkowników Androida i iOS

Volkswagen postawił na użytkowników Androida i iOS
30.07.2015 11:43

Nowe samochody produkowane przez Volkswagena zostaną wyposażone w system zintegrowany z Android Auto i CarPlay. Będziemy mogli więc podłączyć smartfony działające pod kontrolą Androida lub iOS i korzystać z ich wybranych funkcji z poziomu samochodu.

Dla sporego grona współczesnych klientów nowy samochód oprócz zapewnienia dużego komfortu jazdy, powinien także łączyć się ze smartfonem i z nim współpracować. Producenci są tego świadomi i w nowych autach skupiają się nie tylko na systemach związanych z prowadzeniem, ale także na wszystkich funkcjach multimedialnych związanych z łącznością z urządzeniami mobilnymi.

Obraz

Jeden z największych producentów samochodów, koncern Volkswagen ogłosił, że jego nowe samochody zostaną wyposażone w system zintegrowany z Apple CarPlay oraz Google Android Auto. Dzięki temu będziemy mogli podłączyć smartfony działające pod kontrolą Androida lub iOS. W przypadku urządzeń Apple będziemy mogli między innymi odpowiadać na wiadomości, odbierać połączenia lub słuchać audiobooków lub muzyki. Do obsługi wykorzystamy wyświetlacz samochodu, specjalne pokrętło lub skorzystamy z asystenta głosowego Siri. Zbliżoną funkcjonalność otrzymamy po podłączeniu smartfona działającego pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop. Kierowcy powinni być zadowoleni chociażby z Map Google, które oferują między innymi informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

Warto jeszcze zauważyć, ze CarPlay oferuje wsparcie dla aplikacji firm trzecich, takich jak Spotify, Audible czy Bat. System jest kompatybilny z iPhonem 5 lub nowszym i iOS w wersji 7.1 lub nowszej. W przypadku Android Auto również otrzymujemy możliwość skorzystania z dodatkowych aplikacji. Wśród nich znajdziemy Spotify, iHeat Radio, a także Skype czy WhatsApp.

Zapewnienie wsparcia dla systemu Apple i Androida przez koncern Volkswagen z pewnością znacząco spopularyzuje te rozwiązania. Tego systemu powinniśmy spodziewać się również w innych markach firmy, takich jak chociażby Audi, SEAT, Skoda czy Porsche.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)