W Australii użytkownicy IE7 zapłacą wiecej za zakupy

15.06.2012 16:10, aktual.: 15.06.2012 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robienie zakupów przez Internet czasem wiąże się z dodatkowymi opłatami, ukrytymi kosztami lub podatkami. Australijski sklep ze sprzętem elektrycznym, Kogan, wyniósł podatki od zakupów internetowych na kolejny poziom absurdu — podnosi ceny produktów kupionych z poziomu przeglądarki Internet Explorer 7.

Klienci, którzy kupują korzystając z IE7, zostaną obarczeni podatkiem wysokości 6,8%. Jeśli nie chcą go płacić, sklep zachęca do instalacji nowszej wersji Internet Explorera lub lepszej przeglądarki. Wygląda na to, że administrator Twojego systemu był w śpiączce przez ostatnie 5 lat i nadal używasz IE7 — pisze Kogan na stronie informującej o podatku. Pobieranie dodatkowej opłaty uzasadnione jest tym, że zarządzający stroną sklepu muszą wkładać dodatkowy wysiłek w zapewnienie jej normalnego wyglądu pod IE7.

Wysokość podatku — 6,8% — to 0,1% za każdy miesiąc obecności IE7 na rynku. Kogan będzie oczywiście co miesiąc tę opłatę podnosił o kolejne 0,1%. Sklep ma zamiar w ten sposób pomóc pozbyć się z Internetu tego bólu w tylnej części ciała jakim jest IE7, oraz zredukować koszty utrzymania stron z podobnymi problemami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (60)
Zobacz także