W ciągu dwóch lat 70% Polaków będzie mieć dostęp do LTE

W ciągu dwóch lat 70% Polaków będzie mieć dostęp do LTE

17.04.2012 10:31, aktualizacja: 17.04.2012 14:15

Polkomtel od dłuższego czasu ma ambitny plan rozbudowania swojej infrastruktury, aby dotrzeć do każdego zakamarka Polski z Internetem mobilnym w technologii LTE. Testy trwają od października zeszłego roku, a w ciągu najbliższych dwóch lat Polkomtel zamierza zaoferować dostęp do superszybkiego Internetu 70% Polaków. Plany firmy potwierdził na łamach Newserii członek zarządu Polkomtela Wojciech Pytel.

W technologii HSPA+ przesyłanie danych możliwe jest z prędkością do 28 MB/s „w dół” i 11 Mb/s „w górę”. Technologia LTE pozwala na wysyłanie z prędkością 50 Mb/s i pobieranie z prędkością nawet do 300 Mb/s (Pytel zapowiada 100 Mb/s) przy nawet pięciokrotnie mniejszych opóźnieniach. Obecnie do 3G w technologii HSPA+ oferowanego przez Polkomtel dostęp ma więcej, niż 80% Polaków, zaś do LTE zaledwie 25%. Oczywistym jest, że bez odpowiedniej infrastruktury wysokich transferów wyciągnąć się nie da, więc w ciągu najbliższych dwóch lat będą miały miejsce spore inwestycje w sieci HSPA+ i LTE należące do Polkomtela. Firma zamierza dotrzeć ze swoim LTE do 70% Polaków, a zasięgiem swojego 3G objąć ponad 90% populacji.

Zmiany w infrastrukturze i lepsza dostępność wyższych transferów wiąże się ze zmianami w dostępnych taryfach. Miejmy nadzieję, że ceny usług jeszcze trochę spadną, gdyż pakiety LTE wcale się nie opłacają bardziej, niż inne typy łączy. Jednak widać żywe zainteresowanie Polaków technologią LTE. Sieć Plus od dawna pracuje nad przyciąganiem klientów do internetu mobilnego w technologii LTE oferując czy to tygodniowy okres próbny osobom, które abonentami Plusa nie są, czy to trzymiesięczny dla stałych abonentów. Efekt? Ponad połowa pakietów internetowych sprzedawanych przez Plusa to pakiety LTE, konkurencji też nie brakuje — warto zwrócić uwagę na testowany przez nas Cyfrowy Polsat LTE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)