W Civilization VI można już zagrać na iPadach. 50% zniżki z okazji premiery

W Civilization VI można już zagrać na iPadach. 50% zniżki z okazji premiery

W Civilization VI można już zagrać na iPadach. 50% zniżki z okazji premiery
21.12.2017 22:08

Najnowsza odsłona Cywilizacji to z całą pewnością jedna z największych premier zeszłego roku. Rozgrywka wzbogaciła się o nowe elementy, jak choćby rozbudowę miasta na kolejne pole, i nic nie straciła ze swojej grywalności. Od teraz Civilization VI może na całe dni wciągnąć także użytkowników iPadów. Gra pojawiła się w iTunes

350208156271601601

Najbardziej cieszyć może fakt, że Civilization VI w wersji na iPady nie jest bynajmniej okrojoną i uproszczoną wariacją na temat najnowszej odsłony serii Sida Meiera. Wręcz przeciwnie, jest to pełnoprawny port, a zmiany dotyczą przede wszystkim interfejsu użytkownika. Jego elementy zostały zeskalowane tak, aby gracz mógł wygodnie prowadzić swoją cywilizację do zwycięstwa.

Ponadto pewnie ograniczenia pojawiły się w trybie rozgrywki wieloosobowej. Na razie możliwa jest wyłącznie rozgrywka w LAN-ie, jednak producent zapowiedział, że wkrótce pograć będzie można z graczami z całego świata. Nie wyklucza on także, że gra w dalszej przyszłości pojawi się w wersji na iPhone'y oraz... smartfony z Androidem.

Nawigacja wydaje się dość intuicyjna: aby zaznaczyć jednostkę wystarczy dotknąć ją na ekranie, ruch oraz atak odbywa się przez jej przenoszenie. W celu powiększania lub pomniejszania widoku mapy korzystać można z gestu szczypania. Trzeba przyznać, że na sporym iPadzie Pro z wyświetlaczem o przekątnej 12,9 cala rozgrywka zapowiada się wyśmienicie.

350208156271863745

Premierowa cena gry w iTunes wnosi 29,99 dolarów, 4 stycznia będzie to już niecałe 60 dolarów. Gra dostępna jest wyłącznie na iOS-a 11. Modele iPada, na których zagrać można w Civilization VI to: iPad Air, iPad mini 2, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 12,9", iPad Pro 9,7",, iPad 5. generacji, iPad Pro 12.9" 2. generacji oraz iPad Pro 10,5". Dostępna jest polska wersja językowa.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)