W końcu jest beta „kafelkowego” Firefoksa dla Windows

W końcu jest beta „kafelkowego” Firefoksa dla Windows

W końcu jest beta „kafelkowego” Firefoksa dla Windows
07.02.2014 13:21, aktualizacja: 08.02.2014 19:24

Powstawał tak długo, że aż trudno uwierzyć, że już jest. Zabrakło tylko tygodnia, aby minęły dwa lata od pierwszej zapowiedzi, ale oto w końcu Mozilla udostępniła betę Firefoksa dla Windows, przystosowaną do pracy na ekranie dotykowym. Integracja z trybem Modern trafiła do kanału Nightly w październiku 2012 roku, Aurora we wrześniu 2013 i miała znaleźć się w stabilnej miesiąc temu, ale dopiero teraz przesunięta została do wersji beta, konkretnie do wersji 28.0 beta 1 programu. Został on umieszczony w menu programu, jako pozycja Relaunch in Firefox for Windows 8 Touch Beta. Zanim przystąpimy do testowania, należy ustawić Firefoksa jako domyślną przeglądarkę.

350046772254697409

Kafelkowy Firefox wita użytkowników stosownym ekranem startowym, z poziomu którego jednym dotknięciem można przejść do najczęściej odwiedzanych stron, zakładek bądź historii. Jest to ten sam ekran, który Mozilla zaprezentowała w grudniu. Można też, po staremu, skorzystać z Awesome Bar. Przy pracy na ekranie dotykowym liczy się przede wszystkim wygoda przeglądania, co zapewnić mają właśnie duże kafelki ekranu startowego, a także wizualne autouzupełnianie, pozwalające przyspieszyć wyszukiwanie. Program bezproblemowo radzi sobie także z obsługą gestów, jak powiększanie przez uszczypnięcie bądź nawigowanie przez przerzucanie stron. Można także skorzystać z pojawiających się na bokach kart aktywnych pól.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Firefox bezbłędnie zachowuje się, kiedy dzieli ekran z innym programem i dobrze radzi sobie z systemowymi mechanizmami przekazywania treści za pomocą zaklęć. Łatwo można także przypiąć stronę do ekranu startowego systemu i, mimo że program jest wciąż w wersji beta, używanie go nie sprawia problemów ani nie jest niekomfortowe.

Wersję testową Firefoksa z trybem Modern można pobrać z naszej bazy programów, wybierając odpowiednią pozycję z menu ukrytego pod przyciskiem Wszystkie wersje. Stabilnej możemy spodziewać się 18 marca, ale doświadczenie uczy, że Firefox przystosowany do kafelków lubi się spóźniać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)