W którym kraju Windows Phone odniósł największy sukces?

W którym kraju Windows Phone odniósł największy sukces?

Marcin Paterek
28.02.2013 21:23, aktualizacja: 01.03.2013 00:24

Co jakiś czas Polska pojawia się na językach ludzi z całego świata, ale tym razem powód sławy jest — zapewne także dla samych Polaków — dość zaskakujący. Jak się okazuje, to właśnie u nas… Windows Phone radzi sobie najlepiej.

Na polskim rynku udział smartfonów z systemem Windows Phone wynosi aż 16,3 procent – podał Marc Toumelin, który podczas Mobile World Congress 2013 reprezentował Microsoft. Na tle statystyk z innych państw nasz kraj wygląda niczym „zielona wyspa”, którą politycy chwalili się przy zupełnie innej okazji. Z danych zebranych przez firmę doradczą Gartner wynika, że odsetek smartfonów z Windows Phone w Europie Wschodniej wynosi 7,8 proc., a na całym świecie jest to zaledwie 3 procent. Tę nieco zastanawiającą popularność Toumelin tłumaczy ponadczasowym przywiązaniem Polaków do urządzeń Nokii oraz dobrze wyważoną ceną. Najpopularniejszym bowiem modelem na naszym rynku wcale nie okazała się flagowa Lumia 900, ale zauważalnie tańszy model 610. Do jej sukcesu z pewnością przyczynił się fakt, że operatorzy w abonamencie mogli oferować ją za symboliczną złotówkę.

Obraz

Popularność smartfonów z systemem Windows Phone to niejedyna rzecz, którą możemy się pochwalić. Według Microsoftu mamy także bardzo duży wkład w rozwój sklepu, w którym znajduje się ponad 130 tys. aplikacji. Co dziesiąta została stworzona przez programistów z Europy Wschodniej, a w tej grupie prym wiedzie Polska, z której co miesiąc nadsyłanych jest aż 250 nowych aplikacji. Zadowolenia z tych danych nie kryje Stephen Elop, szef Nokii. W wywiadzie dla Bloomberga stwierdził, że „Windows Phone może być najpopularniejszym systemem na całym świecie”. Chwilę później nieco utemperował swój optymizm podkreślając, że Nokię i Microsoft czeka jeszcze bardzo dużo pracy, zanim zobaczymy „mobilne Okienka” na szczycie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)