W najbliższy wtorek Microsoft załata 26 błędów

Redakcja

05.02.2010 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na oficjalnej stronie Microsoftu pojawiła się informacja o poprawkach jakie mają zostać udostępnione w najbliższy wtorek (9 lutego). Programiści z Redmond załatają aż 26 błędów odkrytych w Windowsie oraz pakietach Office.

Najbliższe wtorkowe uaktualnienie składać się będzie z 13 biuletynów. Pięć z nich otrzymało status krytyczny, siedem zostało sklasyfikowanych jako ważne, a wagę jednego określono jako umiarkowaną. Ogromna większość biuletynów (bo aż 11) dotyczy błędów odnalezionych w systemie Windows, dwa pozostałe adresowane są do starszych wersji pakietów Office (użytkownicy Office 2007 oraz Office 2008 w wersji na komputery Mac nie muszą instalować nowych poprawek).

Co ciekawe, wśród wtorkowych łatek znajdzie się również patch eliminujący 17-letni błąd o jakim informowaliśmy pod koniec zeszłego miesiąca. Zabraknie niestety poprawki dotyczącej wady wykrytej w przeglądarce Internet Explorer kilka dni temu. Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że na razie nie dysponują odpowiednim uaktualnieniem.

Przy okazji biuletynów, poinformowano również o produktach z rodziny Windows jakie już niedługo nie będą dalej wspierane przez specjalistów z Redmond. Sprawa dotyczy systemów Windows XP Service Pack 2 (od 13 lipca 2010 roku), Windows Vista RTM (od 13 kwietnia 2010 roku) oraz Windows 2000 (od 13 lipca 2010 roku).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)
Zobacz także