W październiku na przystanku wypożyczysz e-booka

W październiku na przystanku wypożyczysz e-booka

W październiku na przystanku wypożyczysz e-booka
23.09.2015 12:50, aktualizacja: 28.09.2015 08:45

W październiku ruszy akcja Czytaj PL!, której celem będzie zachęcenie Polaków do czytania. Tym razem jednak zostanie skierowana do tych, którzy od martwych drzew wolą podświetlane ekrany, a od zapachu farby drukarskiej możliwość zmiany orientacji strony.

Między 1 i 31 października na przystankach w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną wypożyczalnie cyfrowych książek. W sumie będzie ich 300 i będą dysponowały 12 tytułami. Na tej liście znajdziemy między innymi najnowszą powieść Marka Krajewskiego „Arena Szczurów”, bestsellerową opowieść o wzornictwie i projektowaniu Marcina Wichy czy zabawne opowiastki dla dzieci „Longin. Tu byłem” Marcina Prokopa.

Będzie można przeczytać także „Inną duszę” Łukasza Orbitowskiego, więc jeśli komuś spodobał się „Horror Szoł” z ostatniej akcji BookRage, bez wątpienia powinien poszukać odpowiedniego przystanku. Wrocławianie i miłośnicy uniwersum Metro 2033 powinni sięgnąć po „Otchłań” Roberta J. Szmidta (Niszczyciel Światów), w której miasto przedstawione jest 20 lat po wojnie nuklearnej, a o tym, że wciąż ktoś tu mieszka, świadczy jedynie płomień na szczycie Sky Tower.

350143097113765825

Pozostałe książki to „Kolos” Finna Alnæsa, czyli wciąż aktualny przebój literatury skandynawskiej, „Złe Psy. W imię zasad” Patryka Vegi, który jako jeden z nielicznych został dopuszczony do świata policjantów, „Notebook” Tomasza Lipki, „Zaduch” Marty Szarejko, która opowiada o młodych ludziach uciekających z miasteczek do miast, okrzyknięta najzabawniejszą książką roku w Czechach „Ostatnia arystokratka” Evžena Bočka, trzymająca w napięciu „Kasacja” Remigiusza Mroza oraz wzruszająca i zaskakująca „Obietnica Łucji” Doroty Gąsiorowskiej.

Gdy akcja zostanie uruchomiona, w App Store i Google Play znajdą się odpowiednie aplikacje dla urządzeń mobilnych. Z ich pomocą trzeba będzie na przystanku zeskanować kod QR, który otworzy dostęp do wybranej książki elektronicznej. Tak pożyczonego e-booka będzie można czytać za darmo do końca miesiąca lub do momentu „pożyczenia” kolejnego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)