W połowie grudnia AOL Instant Messneger przejdzie do historii

W połowie grudnia AOL Instant Messneger przejdzie do historii

W połowie grudnia AOL Instant Messneger przejdzie do historii
Mariusz Błoński
08.10.2017 11:24

Dwadzieścia lat to w świecie oprogramowania najwyższy czas na przejście na emeryturę. Użytkownicy AOL Instant Messengera powinni zacząć rozglądać się za alternatywą dla swojego komunikatora. Już za kilka tygodni, 15 grudnia, AIM zostanie wyłączony.

Nie powinno być to jednak dla nikogo zaskoczeniem. W marcu AIM przestał wspierać uwierzytelnianie MD5 i odciął od swoich usług wielu klientów. Teraz oznajmiono, że w grudniu zostaną wyłączone wszystkie usługi z wyjątkiem poczty aim.com. Usunięte zostaną jednak wszelkie obrazy czy załączniki, więc użytkownicy powinni je wcześniej zapisać.

Dla wielu osób AIM był pierwszym społecznościowym doświadczeniem w Internecie. Nic dziwnego, to jeden z pierwszych i najbardziej udanych komunikatorów drugiej połowy lat 90. Sporą popularnością cieszył się jeszcze w bieżącym wieku. Przegrał jednak konkurencję z bardziej rozbudowanymi, oferującymi więcej funkcji i łatwiejsze łączenie się ze znajomymi platformami zorientowanymi na smartfony oraz serwisy społecznościowe.

Nie on zresztą jeden. W ostatnich latach wyłączono kilka innych klasycznych komunikatorów. MSN Messneger zniknął w roku 2014, w ubiegłym roku zamknięto Yahoo Messengera, ICQ powoli odchodzi w zapomnienie. Użytkownicy wybierają WhatsApp, Snapchata, Instagrama czy Facebook Messengera. Czy z nimi także przyjdzie nam się kiedyś pożegnać?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)