W przypadku 18,4-calowego tabletu Samsunga rozmiar ma znaczenie

W przypadku 18,4-calowego tabletu Samsunga rozmiar ma znaczenie
24.08.2015 18:54
W przypadku 18,4-calowego tabletu Samsunga rozmiar ma znaczenie

Południowokoreańska firma pracuje nad naprawdę dużym tabletem. Nowy model o nazwie kodowej Tahoe zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 18,4 cala. Będzie to stacjonarny tablet, który ma sprawdzić się między innymi w biurach i szkołach. Całość będzie działała pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop.

Tablet kojarzy nam się z urządzeniem posiadającym ekran o przekątnej od około 7 do 10 cali. Występują również modele z większym, najczęściej maksymalnie około 13-calowym wyświetlaczem. Takie parametry sprawiają, że otrzymujemy urządzenie, które dla wielu jest czymś pomiędzy smartfonem, a laptopem i służy przede wszystkim do konsumpcji treści i rozrywki.

350141335187253185

Samsung zamierza rozszerzyć swoją ofertę o tablet, któremu pod względem rozmiarów bliżej będzie do laptopów i to tych większych. Znacząco więc zostanie zmniejszona mobilność, ale w zamian dostaniemy naprawdę duży ekran. Nowy tablet kryje się pod nazwą kodową Tahoe, zostanie on wyposażony w aż 18,4-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości Full HD, trochę słabo, przecież obecnie nawet małe ekrany smartfonów oferują przesadzone Quad HD. Natomiast wymiary całej obudowy wynosić będą 45,18 × 27,58 × 1,19 cm. Nowy tablet Samsunga będzie urządzeniem stacjonarnym, aby zwiększyć komfort korzystania producent zastosuje w nim specjalną stopkę, która pozwoli na jego postawienie.

We wnętrzu tego naprawdę dużego tabletu zostanie zastosowany 64-bitowy, ośmiordzeniowy, autorski układ Exynos 7580 1,6 GHz. Na pokładzie znajdziemy także 2 GB RAM, 32 GB na dane z możliwością rozszerzenia kartą pamięci o kolejne 128 GB. Pojemność akumulatora wyniesie 5700 mAh. Co ciekawe, tablet zostanie wyposażony w dwie kamery – przód 2,1 MP i tył 8 MP. Zastosowanie przedniej kamery jest jak najbardziej zrozumiałe, ale sens stosowania tylnej jest już dyskusyjny. Raczej nikt nie zdecyduje się wykorzystać tak dużego urządzenia do robienia zdjęć, z pewnością nie będzie to wygodne, a po kilku minutach będziemy mieli dość trzymania ciężkiego, 18,4-calowego tabletu w dłoniach.

Tahoe będzie przeznaczony przede wszystkim do wykorzystania w biurach i szkołach, a także może posłużyć jako stacjonarny tablet w naszym domu. Całość będzie działała pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop, oczywiście z nakładką TouchWiz. Samsung z pewnością będzie starał się wykorzystać potencjał 18,4-calowej powierzchni, możemy więc spodziewać się dostosowanego interfejsu, a także dedykowanych aplikacji.

Nowego tabletu Samsunga nie należy traktować jak typowego, około 10-calowego modelu. Większy ekran sprawdzi się przede wszystkim w pracy, także tej grupowej. Wygodniej będzie również korzystać chociażby z dwóch aplikacji uruchomionych na podzielonym ekranie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby Tahoe wykorzystać jako urządzenie wyłącznie do rozrywki. Przeglądanie zdjęć czy oglądanie filmików całą rodziną czy razem ze znajomymi z pewnością będzie wygodniejsze niż na zwykłym tablecie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)