Wacom Bamboo Tip: nowy rysik dla miłośników cyfrowych notatek

Wacom Bamboo Tip: nowy rysik dla miłośników cyfrowych notatek

25.01.2018 20:56, aktual.: 29.01.2018 18:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacom, dobrze znany producent urządzeń do cyfrowego rysowania i podpisywania dokumentów, zaprezentował nowy rysik Bamboo Tip, który ma pomóc w pracy na różnych urządzeniach z ekranami dotykowymi. Rysik jest kompatybilny z iOS-em i Androidem na różnych smartfonach i tabletach.

Bamboo Tip to rysik przeznaczony przede wszystkim do notowania. Powinny go docenić osoby, które pracują na wielu urządzeniach jednocześnie i miewają problemy z parowaniem z nimi różnych dodatków. Bamboo Tip jest rysikiem aktywnym z własnym zasilaniem, wystarczającym na 20 godzin pracy, nie ma niestety możliwości rozpoznawania siły nacisku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co ciekawe, rysik nie łączy się z urządzeniami przez Bluetooth – wykorzystywana jest prawdopodobnie autorska łączność radiowa Wacoma. Producent niestety nie podaje szczegółów i zaznacza jedynie, że urządzenie nie wymaga parowania – wystarczy je włączyć i będzie działać, o ile mamy kompatybilny smartfon lub tablet.

Obraz

Lista kompatybilności Bamboo Tip z innymi urządzeniami nie jest długa – wymienia jedynie kilkadziesiąt urządzeń z Androidem i iOS-em. Warto zauważyć, że rysik ma osobne tryby pracy dla małych i dużych ekranów (w szczególności mówi się tu iPadach Pro). Przełącznik znajduje się na górze rysika. Poza przyciskami i gniazdem ładowania pod zaślepką Bamboo Tip wizualnie nie różni się od smukłego długopisu.

Doświadczenie z produktami firmy Wacom każe nam wierzyć, że rysik jest świetnie wyważony i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Obudowa Bamboo Tip to anodyzowane, granatowe aluminium, a ścierającą się w miarę używania końcówkę można w każdej chwili wymienić, wybierając jedną z dwóch twardości. Ma ona tylko 1,9 mm grubości i producent obiecuje, że nie zostawia śladów na ekranie. Bamboo Tip będzie współpracować z aplikacjami do notowania, między innymi Inkspace i Bamboo Paper.

Bamboo Tip lada chwila będzie dostępny w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)