Wacom: nowy rysik pozwala modelować w 3D. Z pomocą wirtualnej rzeczywistości

Wacom: nowy rysik pozwala modelować w 3D. Z pomocą wirtualnej rzeczywistości

fot. Wacom
fot. Wacom
05.12.2020 14:26

Firma Wacom wiodła do tej pory prym w produkowaniu sprzętu dla grafików, w tym rysowników. Głównie jednak pracujących w 2D. Tym razem najnowszy rysik firmy pozwoli na modelowanie w 3D i w wirtualnej rzeczywistości.

Co w tym takiego nadzwyczajnego? - można się zapytać. Otóż przede wszystkim taki rodzaj tworzenia zawartości przyda się projektantom, np. pojazdów, by tworzyć złożone modele produktów, które można oglądać z wielu stron.

Poza tym nowy rysik Wacom umożliwi wykorzystanie mechanizmu regulacji siły nacisku także w powietrzu w VR, bez potrzeby używania tabletu.

Wacom VR Pen

Tego typu rozwiązanie może się przydać także w branży gier wideo a także filmowej przy tworzeniu efektów specjalnych.

Rysiki Wacom wyróżniają się tym, że posiadają zestaw skrótów, dzięki czemu nie trzeba sięgać za każdym razem do tabletu czy komputera. Ponadto dzięki temu, że w Wacom VR Pen czujnik siły nacisku jest wbudowany w końcówkę rysika, wystarczy jedynie nacisnąć go palcem, aby zmienić styl rysowania.

Wacom VR Pen ma używać nie wbudowanego żyroskopu, lecz specjalnego systemu śledzenia ruchów, prawdopodobnie w postaci kilku czujników rozmieszczonych w pobliżu miejsca roboczego. Producent obiecuje kompatybilność z większością najbardziej popularnych zestawów do wirtualnej rzeczywistości.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie akcesorium wejdzie na rynek, ani ile będzie kosztować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)