Walka z koronawirusem trwa. Xerox wspiera szpitale

Walka z koronawirusem trwa. Xerox wspiera szpitale

Xerox wspiera szpitale w walce z koronawirusem, fot. Pixabay
Xerox wspiera szpitale w walce z koronawirusem, fot. Pixabay
Redakcja
06.05.2020 15:25

Tempo rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 nie zwalnia. Już ponad 3,5 miliona osób na świecie, a blisko 14 tysięcy Polaków zostało zarażonych koronawirusem. W walkę z pandemią zaangażowały się nie tylko międzynarodowe organizacje, lokalne rządy państw, ale również największe światowe korporacje. Wśród nich m.in. Xerox, który wyprodukuje ponad 500 tys. litrów środków odkażających oraz prawie milion jednorazowych respiratorów dla potrzebujących pacjentów.

Firma Xerox, jeden z największych na świecie dostawców cyfrowych drukarek oraz usług zarządzania drukiem, dzięki współpracy z Vortran Medical Technology rozpoczęła produkcję jednorazowych aparatów udrażniających drogi oddechowe GO2Vent oraz monitorów ciśnienia APM-Plus. Urządzenia te nie zastępują tradycyjnych respiratorów, ale medycy mogą wykorzystać je w sytuacjach takich jak np. transport międzyszpitalny czy w trakcie badań rezonansem magnetycznym.

Xerox pomaga szpitalom w walce z COVID-19, fot. materiały prasowe.
Xerox pomaga szpitalom w walce z COVID-19, fot. materiały prasowe.

Biorąc pod uwagę braki w sprzęcie medycznym związanym z pandemią koronawirusa, tego rodzaju aparaty są na wagę złota - pomagają ratować ludzkie życie. Xerox we współpracy z Vortan Medial Technology planuje zwiększyć produkcję z 40 tysięcy respiratorów w kwietniu, aż do 200 tysięcy w czerwcu, docelowo tworząc ponad milion urządzeń w nadchodzących miesiącach.

Ponad 500 tysięcy litrów płynów dezynfekujących

Xerox, oprócz tworzenia jednorazowych respiratorów, rozpoczął również produkcję środków dezynfekujących - docelowo ponad 500 tys. litrów. Płyn do dezynfekcji jest tworzony w dwóch fabrykach firmy: w Toronto i Rochester w stanie Nowy Jork. W niecały miesiąc udało się skoordynować pomoc i porozumieć z dostawcami, którzy w całych Stanach oraz Kanadzie przekazują placówkom medycznym środki do dezynfekcji rąk, hamując w ten sposób dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)