Walmart sprzedaje nowe androidowe smartfony za 10 USD – kiedy pojawią się modele za dolara?

Walmart sprzedaje nowe androidowe smartfony za 10 USD – kiedy pojawią się modele za dolara?

Walmart sprzedaje nowe androidowe smartfony za 10 USD – kiedy pojawią się modele za dolara?
17.11.2015 11:44, aktualizacja: 17.11.2015 14:53

To wielki moment w historii komputeryzacji. W czasach, gdy w USAtrwa walka o wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie 15 dolarówza godzinę, największa sieć sklepów detalicznych w tym krajuwprowadza do sprzedaży smartfon w cenie 10 dolarów. Być możeparametry tego urządzenia nikogo nie zadziwią, ale trzebapodkreślić jedno – są one lepsze, niż pierwszego iPhone'a z2007 roku.

W ofercie Walmarta pojawiły się dwa modele smartfony produkcjiLG, LG15 Sunrise oraz LG16 Lucky, różniące się jedyniekompatybilnością z sieciami komórkowymi (GSM i CDMA). Ichzaskakująco niska cena detaliczna musi być efektem subsydiowaniaprzez operatora (Tracfone), gdyż na Amazonie cena tych modeli to 50dolarów, jednak warto podkreślić, że nie ma tu żadnegoabonamentu, zastosowano jedynie simlocka.

Smartfon za 10 dolarów: LG16 Lucky
Smartfon za 10 dolarów: LG16 Lucky

Płacący 10 dolarów klient dostaje więc urządzenie zdwurdzeniowym procesorem Snapdragon 200, taktowanym zegarem 1,2 GHz,512 MB RAM, 4 GB pamięci masowej flash (z której dla użytkownikazostaje ok. 1,1 GB), akumulatorem 1540 mAh i jedną tylną kamerą 4Mpix. Znajdziemy też slot na na karty microSD. Wyświetlacz LCD oprzekątnej 3,8” zapewnia skromne ale czytelne 480×320 pikseli(ok. 151 ppi), a oprócz modemu 3G dostajemy też obsługę siecibezprzewodowych Wi-Fi 802.11 b/g/n z Bluetoothem 4.0.

Te najtańsze w dotychczasowej historii smartfony działają podkontrolą Androida 4.4 z autorską nakładką LG i zapewniająoczywiście pełen dostęp do Google Play, co przekłada się nadostęp do dziesiątków tysięcy użytecznych aplikacji napisanychdla tego systemu. W ten sposób Walmart we współpracy z LGrealizują oryginalny plan Mozilli – by dostarczyć masom smartfon„za grosze”, robią to jednak znacznie skuteczniej.

Warto przypomnieć bowiem, że w zeszłym roku w Indiach dosprzedaży trafił smartfon IntexCloud FX, wyceniony na równowartość 35 dolarów. Za tepieniądze użytkownik otrzymywał słuchawkę z jednordzeniowymprocesorem Spreadtrum (antyczny Cortex-A5), 128 MB RAM, 256 MBpamięci masowej flash i kamerką 2 Mpix, wszystko pod kontroląFirefox OS-a. Telefon był tak ograniczony, że nie pozwalał nawetna uruchomienie dwóch aplikacji jednocześnie (wybieraj,przeglądarka albo budzik). Od tamtych czasów Mozilla zaczęławycofywać się ze swojej wizji supertanich telefonów, a nawetposzła w ciekawe, kosztowne wzornictwo (z flagowym modelem Fx0),systemem dla mas, w najszerszym tego słowa znaczeniu, stał sięniezaprzeczalnie Android.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)