Warszawa. Stypendia od DeepMind na UW, ale tylko dla studentek

Warszawa. Stypendia od DeepMind na UW, ale tylko dla studentek03.09.2020 14:33
Szef startupu Deep Mind Demis Hassabis.
Szef startupu Deep Mind Demis Hassabis.

Uniwersytet Warszawski i będąca światowym liderem w badaniach nad sztuczną inteligencją firma DeepMind podpisały umowę o współpracy. W jej ramach DeepMind sfinansuje dwa stypendia dla studentek Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

Jak napisano w informacji prasowej na stronie Uniwersytetu Warszawskiego, celem programu stypendialnego DeepMind jest "umożliwienie utalentowanym osobom z grup niedostatecznie reprezentowanych w obszarze SI – w tym kobietom – rozpoczęcie studiów na najlepszych uczelniach oraz zapewnienie opieki naukowej".

Tylko dla studentek

Stypendia, które są owocem porozumienia pomiędzy uniwersytetem a firmą DeepMind, pokryją koszty studiów magisterskich na kierunku informatyka na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Otrzymać je mogą wyłącznie kobiety.

– Nasz wydział chce likwidować bariery stojące przed kobietami w informatyce – skomentował współpracę prof. Paweł Strzelecki, dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

W podobnym tonie wypowiedział się Obum Ekeke z firmy DeepMind, mówiąc, że chcą "umożliwić osobom pochodzącym z różnych środowisk, mającym różne doświadczenia i perspektywy, a które są niedostatecznie reprezentowane, udział w rozwoju sztucznej inteligencji".

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)