Warszawa. Stypendia od DeepMind na UW, ale tylko dla studentek

Warszawa. Stypendia od DeepMind na UW, ale tylko dla studentek

Szef startupu Deep Mind Demis Hassabis.
Szef startupu Deep Mind Demis Hassabis.
03.09.2020 14:33, aktualizacja: 03.09.2020 14:53

Uniwersytet Warszawski i będąca światowym liderem w badaniach nad sztuczną inteligencją firma DeepMind podpisały umowę o współpracy. W jej ramach DeepMind sfinansuje dwa stypendia dla studentek Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

Jak napisano w informacji prasowej na stronie Uniwersytetu Warszawskiego, celem programu stypendialnego DeepMind jest "umożliwienie utalentowanym osobom z grup niedostatecznie reprezentowanych w obszarze SI – w tym kobietom – rozpoczęcie studiów na najlepszych uczelniach oraz zapewnienie opieki naukowej".

Tylko dla studentek

Stypendia, które są owocem porozumienia pomiędzy uniwersytetem a firmą DeepMind, pokryją koszty studiów magisterskich na kierunku informatyka na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Otrzymać je mogą wyłącznie kobiety.

– Nasz wydział chce likwidować bariery stojące przed kobietami w informatyce – skomentował współpracę prof. Paweł Strzelecki, dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki.

W podobnym tonie wypowiedział się Obum Ekeke z firmy DeepMind, mówiąc, że chcą "umożliwić osobom pochodzącym z różnych środowisk, mającym różne doświadczenia i perspektywy, a które są niedostatecznie reprezentowane, udział w rozwoju sztucznej inteligencji".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)