WD i SanDisk: przyszłość pamięci to mały pendrive 1 TB z USB-C

WD i SanDisk: przyszłość pamięci to mały pendrive 1 TB z USB‑C

WD i SanDisk: przyszłość pamięci to mały pendrive 1 TB z USB-C
10.01.2018 14:49, aktualizacja: 11.01.2018 11:51

Dyski nie są z gumy, a danych mamy coraz więcej. Western Digital wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom i podczas targów CES zaprezentował między innymi najmniejszy obecnie pendrive o pojemności 1 TB.

Western Digital stara się zaprezentować nam przyszłość pamięci Flash pod marką SanDisk. Przyszłość przyjęła postać malutkiego pendrive'a USB-C o pojemności 1 TB. Jeszcze nie znamy szczegółów ani ceny. Na targach pokazana została wczesna wersja urządzenia, nad którym pracuje WD.

Obraz

Miniaturyzacji podlegają także bardziej tradycyjne pamięci USB. Mający pojemność 256 GB SanDisk Ultra Fit ze złączem USB 3.1 także jest w czołówce najmniejszych. Można podłączyć go do laptopa i o nim zapomnieć.

Obraz

Fotografów, filmowców i pilotów dronów zainteresuje kolejne urządzenie z rodziny My Passport. My Passport Wireless SSD to bezprzewodowy dysk z czytnikiem kart SD w obudowie i pojemności do 2 TB (za 799 dolarów). Kopiowanie danych z karty na dysk można uruchomić jednym przyciskiem. Wbudowany akumulator wystarczy na 10 godzin pracy w terenie. Dane z dysku można odczytywać bez kabla, także z wielu aplikacji, jak FiLMiC Pro czy LumaFusion.

Obraz

Jeśli zaś zależy Wam na szybkości, warto zainteresować się urządzeniem SanDisk Extreme Portable SSD. Dyski z tej linii będą miały pojemność nawet 2 TB. Producent deklaruje prędkość odczytu danych dochodzącą do up to 550 Mb/s.

Obraz

Niektóre z zaprezentowanych urządzeń służą nie tylko do przechowywania danych. Dla smartdomów zaprojektowane zostało urządzenie My Cloud Home, którym można sterować za pomocą komend głosowych. Domowy magazyn multimediów może integrować się z Alexą Amazonu – w tym przypadku asystentka będzie miała dostęp między innymi do przechowywanej na nim muzyki. Filmy i obrazy będzie można wyświetlać na telewizorach dzięki transmisji Google Chromecast. Będzie można je wykorzystać także do tworzenia kopii zapasowych, a dostęp do plików będzie możliwy także przez Internet.

Obraz

My Cloud Home będzie dostępny w wariantach z jednym (2-8 TB) i dwoma dyskami (4-16 TB).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)