WebEye VR – kamerka internetowa nagrywająca materiały dla gogli VR

WebEye VR – kamerka internetowa nagrywająca materiały dla gogli VR

WebEye VR – kamerka internetowa nagrywająca materiały dla gogli VR
10.03.2016 13:12

Na YouTube czy Facebooku spotkamy się już z filmami 360 stopni. Coraz częściej pojawia się także wideo 180 stopni lub stereoskopowe. Jednak te formaty nie staną się popularne, jeśli większość ludzi nie będzie posiadała odpowiedniego sprzętu do rejestrowania takiego obrazu. Problem postanowiła rozwiązać firma VR Favs tworząc niedrogą kamerkę.

WebEye VR to kamerka internetowa tworzona przez VR Favs, która ma pozwalać na nadawanie na żywo stereoskopowego obrazu, zapewniając również szerokie pole widzenia. Kamera została wyposażona w dwa obiektywy, każdy nagrywa obraz w Full HD (1920x1080 pikseli) w 30 klatkach na sekundę. Twórcy twierdzą, że kamera oferuje pole widzenia wynoszące 160 stopni.

Obraz

Materiały rejestrowane przez WebEye VR możemy oglądać z wykorzystaniem dowolnego Google Cardboard lub za pomocą Oculus Rift. Twórcy planują również zapewnić wsparcie dla Samsung Gear VR, a później także dla HTC Vive. Firma VR Favs ogłosiła, że już w kwietniu pierwsze 100 kamer trafi do testerów. Będą to jednak urządzenia będące jeszcze w fazie testów, różniące się od finalnego produktu. Obecnie WebEye VR nie posiada chociażby mikrofonu, z komputerem łączy się z wykorzystaniem dwóch portów USB 2.0, a rozstaw obiektywów wynosi 1,67 cala. Model konsumencki będzie już wyposażony w mikrofon, mobilną i desktopową aplikację, z komputerem połączy się jednym portem USB 3.0, a rozstaw obiektywów będzie różny, zależnie od wersji.

Obecnie za dostęp do testowego egzemplarza musimy zapłacić 250 dolarów. Następna, druga generacja, która będzie znacznie bliższa konsumenckiej wersji, będzie kosztowała 350 dolarów. W skład będą wchodzić także narzędzia dla deweloperów. Wysyłka planowana jest na sierpień tego roku. Twórcy WebEye VR planują na Kickstarterze zebrać 40 tysięcy dolarów, zbiórka kończy się 1 kwietnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)