WhatsApp kończy z niechcianymi rozmowami w grupach. Sprawdź, jak łatwo ich uniknąć

Strona głównaWhatsApp kończy z niechcianymi rozmowami w grupach. Sprawdź, jak łatwo ich uniknąć
03.04.2019 22:34
Do WhatsAppa trafia nowa przydatna funkcja (depositphotos)
Do WhatsAppa trafia nowa przydatna funkcja (depositphotos)

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów, WhatsApp, w najnowszym wydaniu został wzbogacony o wyczekiwaną funkcję, która spodoba się osobom stroniącym od niechcianych rozmów. Do aplikacji trafiają bowiem ustawienia dotyczące grup, dzięki którym użytkownik może sam zdecydować, przez kogo może być zapraszany do konwersacji.

bEpNRCXV

W efekcie pozwoli to uniknąć zaproszeń od obcych osób, z którymi grupowe rozmowy nie muszą należeć do przyjemności. O szczegółach nowej funkcji informuje serwis The Next Web. W ustawieniach prywatności w mobilnym WhatsAppie pojawia się opcja ustawień dla grupowych rozmów.

Użytkownik może tu zdecydować, czy zaproszenia do takich czatów będą akceptowane od wszystkich, tylko osób z książki adresowej, czy też nikogo. Użytkownicy będący w grupie zablokowanych w ten sposób osób, nie będą mogli dodać danego użytkownika do konwersacji, o czym zostaną poinformowane stosownym komunikatem.

WhatsApp w anglojęzycznej wersji i ustawienia rozmów grupowych, źródło: The Next Web.
WhatsApp w anglojęzycznej wersji i ustawienia rozmów grupowych, źródło: The Next Web.

Jak podaje The Next Web, funkcja jest dostępna dla części użytkowników już teraz. Do wszystkich osób trafi jednak dopiero w nadchodzących tygodniach. W przypadku systemu Android warto pamiętać, że aktualizacje aplikacji najczęściej nie trafiają do wszystkich użytkowników w tym samym momencie. WhatsAppa można pobrać między innymi za pośrednictwem naszego katalogu z oprogramowaniem.

bEpNRCXX

WhatsApp i walka z nieprawdziwymi informacjami

Pozostając w temacie komunikatora WhatsApp warto pamiętać o walce twórców z "fake newsami". Problem znany jest nie od dziś, jednak teraz działania w tym zakresie są szczególnie istotne głównie w Indiach, gdzie zbliżają się wybory, a na co dzień przez komunikator przesyła się najwięcej fałszywych wiadomości.

Jedno z zabezpieczeń WhatsAppa przed dezinformacją, czyli oznaczanie podejrzanych linków. Źródło: MSPoweruser.
Jedno z zabezpieczeń WhatsAppa przed dezinformacją, czyli oznaczanie podejrzanych linków. Źródło: MSPoweruser.

Twórcy aplikacji sięgają więc po kolejne rozwiązania, które mają pomóc z tym walczyć. Jednym z najnowszych jest dopiero co uruchomiony serwis weryfikujący informacje. Cały czas wykorzystywany jest także filtr antyspamowy. Więcej o sposobach twórców na walkę z fałszywymi kontami użytkowników pisaliśmy w odrębnej publikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEpNRCYT