WhatsApp ma nową funkcję. Potrzebujesz kabla, by z niej skorzystać

WhatsApp pozwala transferować czaty
WhatsApp pozwala transferować czaty
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

04.09.2021 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp oferuje nową opcję, dzięki której użytkownicy zmieniający iPhone'a na telefon z Androidem nie stracą historii rozmów. Konieczne jest jednak użycie odpowiedniego przewodu - transfer cztaów w WhatsAppie nie działa bezprzewodowo.

Funkcja przenoszenia czatów w WhatsAppie była już wcześniej testowana wśród użytkowników wersji beta komunikatora, ale teraz trafia do finalnego wydania, na co zwrócił uwagę serwis 9to5mac. Co ciekawe, obecnie działa tylko w przypadku transferu czatów WhatsAppa z iPhone'a do smartfonów z serii Samsung Galaxy.

Niezbędne jest do tego zainstalowanie najnowszych wersji komunikatorów w obydwu urządzeniach oraz aplikacja Samsung SmartSwitch w nowym telefonie. Na tym jednak nie koniec, bo aby skorzystać z opcji transferu rozmów z WhatsAppa, trzeba użyć odpowiedniego przewodu.

W praktyce konieczny będzie kabel Lightning - USB-C, by z jednej strony pasował do iPhone'a, a z drugiej do smartfonu Samsung Galaxy (starsze modele mogą mieć złącze micro USB). Dopiero tak spięte ze sobą urządzenia będą w stanie wymienić dane o czatach z WhatsAppa.

Po podłączeniu urządzeń, należy uruchomić aplikację SmartSwitch w nowym smartfonie z Androidem i wykonywać polecenia wyświetlane w kolejnych krokach kreatora. Na którymś z etapów konieczne będzie zeskanowanie iPhone'em kodu QR wyświetlonego na ekranie smartfonu z Androidem. Na tym etapie obydwa urządzenia nawiążą połączenie, a historia rozmów z WhatsAppa z iPhone'a trafi do pamięci nowego telefonu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także