WhatsApp na Windowsie 10 w końcu wyświetli systemowe powiadomienia

WhatsApp na Windowsie 10 w końcu wyświetli systemowe powiadomienia

WhatsApp dla Windowsa 10 skorzysta z Centrum Akcji (Getty / Carl Court / Staff)
WhatsApp dla Windowsa 10 skorzysta z Centrum Akcji (Getty / Carl Court / Staff)
22.03.2019 17:30

Świetny komunikator WhatsApp podbił serca użytkowników mobilnych, ale jest grono osób, które używają go też w przeglądarce lub na desktopie. Mimo że do działania desktopowego klienta trzeba mieć połączony z internetem także smartfon, rozwiązanie to ma sporo zalet, jak choćby wygodniejsze pisanie. Ma też wadę – klient dla Windowsa 10 wciąż nie radzi sobie z systemowym systemem powiadomień.

Klient WhatsAppa dla Windowsa 10 jest dostępny w Windows Store już od ponad roku. Mimo tego dopiero teraz programiści integrują go z systemowym Centrum Akcji. Funkcja jest już testowana.

Wizualizacja powiadomień WhatsAppa w Centrum Akcji (WindowsBlogItalia)
Wizualizacja powiadomień WhatsAppa w Centrum Akcji (WindowsBlogItalia)

Powiadomienia będą prezentowane razem ze wszystkimi innymi informacjami w Centrum akcji, a ponadto można będzie nimi zarządzać z pomocą uniwersalnych narzędzi. WhatsApp ma respektować także ustawienia trybu skupienia, w którym są wyciszane według wzorców.

Tylko dla „Insiderów”

Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, nie każdy może wypróbować nową funkcję od razu. Integracja z Centrum Akcji jest dostępna dla tsterów zapisanych do programu Windows Insider do ścieżek Slow Ring, Fast Ring i Skip Ahead, w której pojawiła się już kompilacja 20H1 Windowsa 10. Nieliczni testerzy mogą więc sprawdzić WhatsAppa w połączeniu z ułatwieniami pisania w języku polskim. Na razie jednak funkcja ta jest zawodna i działa jedynie, kiedy okno komunikatora jest otwarte w tle.

Klienta WhatsAppa dla Windowsa 10 znajdziecie w naszej bazie programów. Należy pamiętać, że do działania komunikatora niezbędne jest też połączenie smartfonu z internetem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)