WhatsApp nie będzie płatny. Stary "łańcuszek" znów straszy

WhatsApp nie będzie płatny. Stary "łańcuszek" znów straszy

Stary "łańcuszek" znów krąży po WhatsAppie, fot. Pixabay
Stary "łańcuszek" znów krąży po WhatsAppie, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
29.11.2019 14:48, aktualizacja: 29.11.2019 15:05

Użytkownicy WhatsAppa znów odbierają wiadomości, w których są straszeni, że wkrótce komunikator będzie płatny. Za każdą wysłaną wiadomość ma być pobierany jeden cent, co z pewnością może zaskoczyć osoby, dla których WhatsApp jest dziś podstawowtym komunikatorem.

W praktyce nie ma się jednak czego obawiać. Wiadomość jest spreparowana i jej jedyny cel to nakłonienie do wątpliwie ciekawej zabawy polegającej na zmuszeniu odbiorcy do rozesłania treści do kolejnych osób. Jest to więc typowy "łańcuszek", ktory nawet w dokładnie tej formie krąży po internecie co najmniej od kilku miesięcy.

Stary i znany "łańcuszek" na WhatsAppie.
Stary i znany "łańcuszek" na WhatsAppie.

Jak należy się zachować? Najlepiej po prostu nie reagować. Choć w treści wzywa się odbiorcę do rozesłania tej samej treści do kolejnych 10 osób, nie ma to najmniejszego znaczenia. Komunikator nie będzie płatny, a nawet jeśli byłyby takie plany, twórcy z pewnością nie badaliby zaangażowania użytkowników w ten sposób. Jest to więc wyłącznie kolejna niskich lotów zabawa, w której nie warto brać udziału.

Chociaż w tym przypadku mamy do czynienia jedynie z mało szkodliwą zabawą, korzystając z WhatsAppa warto mieć się na baczności także w przypadku wiadomości zachęcających do zakupów. Dobrym przykładem są rozsyłane kilka miesięcy temu fałszywe wiadomości o rzekomej promocji na obuwie. W rzeczywistości przesyłany link prowadził do nieszyfrowanej strony, z ktorej korzystanie zagrażało przynajmniej prywatności.

WhatsApp jest dostępny do pobrania z naszego katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)