WhatsApp nie dostanie reklam. Wymyślili coś gorszego

WhatsApp póki co nie dostanie reklam, ale może być gorzej / Źródło: Reporters / STG/REPORTER
WhatsApp póki co nie dostanie reklam, ale może być gorzej / Źródło: Reporters / STG/REPORTER
Arkadiusz Stando

17.01.2020 12:54, aktual.: 17.01.2020 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według informacji zdobytych przez WSJ, Facebook Inc. jednak wycofuje się z wprowadzenia reklam do komunikatora WhatsApp. W maju ubiegłego roku wszystko wydawało się przesądzone. Informowano o zamiarze wprowadzenia nawet pełnoekranowych reklam.

W doniesieniach WSJ czytamy, że Facebook całkowicie rozwiązał zespół odpowiedzialny za prace nad reklamami w aplikacji. Następnie wszystkie napisane przez deweloperów linijki kodu zostały usunięte. WhatsApp pozostanie nieskażony tą plagą, ale nie na długo.

WhatsApp dostanie reklamy, ale jeszcze gorsze niż wedle pierwotnego planu

Twórcy oprogramowania mają skupić się na rozwoju innych funkcji, które pozwolą firmom komunikować się bezpośrednio z klientami i zbierać kontakty. Czyli reklamy jednak się pojawią, tylko w innej formie, wedle informacji podawanych przez The Verge. Dużo bardziej irytującej i stwarzającej problemy z bezpieczeństwem.

Póki co WhatsApp pozostaje wolny od reklam, ale raczej nie na długo. Facebook Inc. od chwili wykupienia komunikatora wyraźnie dawał znać, że planuje na nim zarabiać. To jeden z kluczowych powodów, dla których Jan Koum oraz Brian Acton, czyli twórcy WhatsApp, zdecydowali się opuścić firmę.

Koum i Acton nigdy nie byli przychylni takiemu rodzaju modelu biznesowego. Podobno zwracali uwagę, że wprowadzenie tego rozwiązania doprowadziłoby do osłabienia szyfrowania. W 2012 roku wytłumaczyli nawet swoje działanie na blogu WhatsApp, w poście o tytule Dlaczego nie sprzedajemy reklam?

WhatsApp znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida i iOS-a. Dostępne są też klienty desktopowe dla Windowsa i macOS, ale wymagają one, by smartfon także był połączony z internetem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)