WhatsApp: nie zdążyłeś odebrać? Już nie musisz się spieszyć

WhatsApp: nie zdążyłeś odebrać? Już nie musisz się spieszyć

WhatsApp wprowadza nową funkcję do komunikatora
WhatsApp wprowadza nową funkcję do komunikatora
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Oskar Ziomek
20.07.2021 08:16

WhatsApp otwiera się na spóźnialskich. Od teraz w komunikatorze nie będzie już problemu z dołączeniem do rozmów grupowych, jeśli na starcie nie zdążyło się odebrać połączenia - do dyskusji będzie można dołączyć w trakcie.

WhatsApp poinformował na oficjalnym blogu o wdrożeniu do komunikatora aktualizacji, po której zmienia się sposób obsługi grupowych rozmów wideo. Jeśli odbiorca nie usłyszy dzwonka, od teraz nic nie będzie stało na przeszkodzie, by dołączył do konferencji w dowolnym innym momencie - już w jej trakcie. Trwającą wideokonferencję w WhatsAppie można też opuścić, a później ponownie do niej wrócić.

WhatsApp zmienił również przy okazji interfejs rozmów grupowych, a dokładnie ekran informujący o połączeniu. Po zmianach można zobaczyć na nim listę osób biorących już udział w spotkaniu, a także pozostałych zaproszonych i nieobecnych. Niedawno opcja ta była testowana w wydaniu beta. W praktyce jest to rozwiązanie analogiczne do znanego choćby z konferencji w komunikatorze Microsoft Teams.

Odświeżone funkcje rozmów grupowych w WhatsApp
Odświeżone funkcje rozmów grupowych w WhatsApp© WhatsApp

"Od dzisiaj możesz dołączać do rozmowy grupowej, nawet jeśli już trwa. W ten sposób unikniesz sytuacji, w których brak Twojej reakcji na dzwonek połączenia spowoduje, że ominie Cię możliwość spędzenia czasu z bliskimi. Zamiast tego zyskasz odrobinę spontaniczności, by swobodnie porozmawiać z innymi na WhatsAppie" - opisują zmiany sami twórcy.

Jak można rozumieć z podanych informacji, nowy ekran połączenia i możliwość dołączania do rozmów grupowych w WhatsAppie już w czasie ich trwania, powinny być już teraz dostępne dla wszystkich. Co istotne, twórcy nie dzielą tu użytkowników WhatsAppa na tych korzystających z Androida i iOS-a, co w przypadku niektórych funkcji ma miejsce. Nowość powinna być więc dostępna dla każdego, niezależnie od platformy.

WhatsApp na AndroidaiOS-a jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)