WhatsApp szykuje zmiany. Już wkrótce pozwoli na obsługę dwóch telefonów

WhatsApp - zdjęcie ilustracyjne
WhatsApp - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Unsplash
Karolina Modzelewska

09.07.2022 12:10, aktual.: 09.07.2022 13:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp już niedługo może wprowadzić długo oczekiwaną funkcję i pozwolić swoim użytkownikom na korzystanie z dwóch telefonów jednocześnie.

WhatsApp od dłuższego czasu pracuje nad umożliwieniem połączenia dodatkowego urządzenia mobilnego z naszym kontem WhatsApp. Oznacza to, że już niedługo dwa telefony będą mogły uzyskać dostęp do tego samego konta, a popularny komunikator wzbogaci się o opcję synchronizacji historii czatów na urządzeniach mobilnych, jak donosi WABetaInfo.

WhatsApp na dwóch telefonach

Jak wyjaśnialiśmy wcześniej, dzięki zeskanowaniu kodu, WhatsApp zadziała w innym smartfonie lub tablecie - analogicznie jak uruchamia się go w przeglądarce internetowej lub na komputerze. To dobra informacja zwłaszcza dla osób, które posiadają np. telefon prywatny oraz służbowy lub po prostu użytkują większej liczby telefonów, a dodatkowo każdy z nich posiada inny system operacyjny - Android lub iOS.

Gdy użytkownicy zalogują się na swoje konto WhatsApp z drugiego urządzenia mobilnego, ich czaty zostaną bezpiecznie skopiowane na urządzenie towarzyszące. Na razie funkcja znajduje się w fazie rozwoju wersji beta na Androida 2.22.15.13 i trudno powiedzieć, kiedy będzie dostępna dla testerów beta oraz szerszego grona użytkowników WhatsApp'a.

Nie ma również gwarancji, że firma zdecyduje się na jej wprowadzenie, chociaż patrząc na ofertę konkurentów, w tym Telegramu, należy uznać to za wysoce prawdopodobne. Telegram już dzisiaj umożliwia swoim użytkownikom skonfigurowanie więcej niż jednego telefonu do łączenia się z tym samym kontem.

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)