WhatsApp walczy z „fake newsami”. Adresat dowie się, czy jesteś autorem wiadomości

WhatsApp walczy z „fake newsami”. Adresat dowie się, czy jesteś autorem wiadomości
Oskar Ziomek

11.07.2018 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy komunikatora WhatsApp będą lepiej poinformowani o pochodzeniu wiadomości, które otrzymują od znajomych. By walczyć z fałszywymi wiadomościami, w komunikatorze zaimplementowano nową etykietę, która poinformuje adresata, jeśli otrzymana przez niego wiadomość nie została napisana przez nadawcę, a jedynie przekazana od kogoś innego. Niewielki napis ma zwrócić uwagę odbiorcy, że jego znajomy nie napisał danej wiadomości bezpośrednio przed wysłaniem.

Nowość w WhatsAppie wydaje się tylko drobiazgiem, ale zdaniem twórców jest kluczowa w kontekście bezpieczeństwa i ma ułatwić komunikację w czatach prywatnych. Faktycznie, dzięki informacji o przekazywanych wiadomościach będzie można szybciej zidentyfikować kolejny łańcuszek od faktycznej rozmowy z przyjaciółmi. Można jednak dyskutować, czy niewielka etykieta rzeczywiście wystarczy, by skutecznie radzić sobie z niechcianymi treściami w komunikatorze i przełoży się na akcentowane przez twórców bezpieczeństwo użytkowników.

Nowa etykieta pojawia się przy wiadomościach, których nie napisał nadawca, a jedynie przekazał je od kogoś innego. Źródło: Mashable.
Nowa etykieta pojawia się przy wiadomościach, których nie napisał nadawca, a jedynie przekazał je od kogoś innego. Źródło: Mashable.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na blogu WhatsAppa, nowe etykiety powinny być już od dwóch dni dostępne w najnowszych wersjach aplikacji komunikatora. Okazuje się jednak, że w praktyce sprawa wygląda nieco inaczej, bowiem aktualizacje nie trafiają do wszystkich użytkowników w tym samym momencie. W rzeczywistości więc nowość faktycznie może być już dostępna w czatach części użytkowników, ale równie dobrze może się okazać, że trzeba uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości i zaczekać na aktualizację aplikacji w smartfonie trochę dłużej.

Warto zwrócić uwagę, że kroki w kierunku filtrowania wartościowych treści choćby od tytułowych fake newsów podejmowane są także przez inne firmy. Jeszcze w marcu informowaliśmy o zmianach, które w tym zakresie miały pojawić się na liście wyników w wyszukiwarce Google. Temat pozostaje aktualny i takie kroki jak bieżąca nowość w WhatsAppie z pewnością przybliżają wszystkich do (przynajmniej częściowego) wyeliminowania niechcianych treści z Internetu.

Przypomnijmy, że najnowsze wersje komunikatora WhatsApp można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania. Dostępny jest klient na Windowsa i Maka oraz mobilne wersje na Androida, iOS-a oraz Windows Phone'a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)