WhatsApp wkrótce w wersji na iPada oraz UWP. Komunikacja z komputera będzie wygodniejsza

WhatsApp wkrótce w wersji na iPada oraz UWP. Komunikacja z komputera będzie wygodniejsza

WhatsApp zostanie wydany w wersji UWP
WhatsApp zostanie wydany w wersji UWP
Oskar Ziomek
08.05.2019 11:57

Komunikator WhatsApp w najbliższych miesiącach doczeka się dwóch nowych wersji. Jak donosi WABetaInfo, twórcy pracują nad udostępnieniem aplikacji w wersji na iPada oraz UWP, czyli stworzonej z myślą o urządzeniach z Windowsem.

Nowe wydanie (przynajmniej na początku) najprawdopodobniej nie zastąpi dostępnego już teraz WhatsAppa na Windowsa w wersji instalacyjnej i będzie dostępne równolegle. Źródłem domysłów o tworzeniu nowego wydania WhatsAppa na Windowsa okazała się lista platform, na których komunikator już wkrótce nie będzie obsługiwany. Wśród nich znalazł się system Windows Phone, gdzie aplikacja nie będzie aktualizowana najpóźniej od grudnia bieżącego roku.

Niewiele później udało się potwierdzić, że twórcy pracują nad wydaniem UWP, czyli aplikacją uniwersalną, która trafi do Microsoft Store. Będzie ona dostępna dla użytkowników Windows 10, ale także w trybie S oraz oczywiście na smartfonach z Windows Mobile.

WhatsApp w wersji na iPada

Niemal równolegle w serwisie WABetaInfo pojawiły się także informacje o planowanym wydaniu komunikatora w wersji przemyślanej specjalnie na iPada. Miałoby to ułatwić proces korzystania z aplikacji. Wcześniej zapowiadano tylko częściowo sprzyjającą iPadowi wersję, która wykorzystywałaby komunikator w formie aplikacji webowej.

W przypadku tamtego podejścia, smartfon z numerem telefonu zarejestrowanym w komunikatorze musiałby być nieustannie podłączony do internetu. Stworzenie odrębnej aplikacji dla iPada wyeliminuje to ograniczenie. Zgodnie z zapewnieniem, użytkownik będzie mógł korzystać z tego samego konta w smartfonie i tablecie, bez konieczności stałego połączenia z siecią w tym pierwszym.

WhatsAppa w wersji dla wielu platform możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)