WhatsApp: wysyłasz zdjęcia? O tej nowości musisz wiedzieć

WhatsApp: wysyłasz zdjęcia? O tej nowości musisz wiedzieć

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
27.07.2021 10:01

WhatsApp wprowadza nowe opcje dotyczące wysyłania zdjęć. Jak się okazuje, wyczekiwana możliwość zmiany jakości wysyłanych fotografii w WhatsAppie jest już dostępna w wersji testowej także dla użytkowników iPhone'ów.

WhatsApp od kilku tygodni doszlifowuje działanie nowych ustawień wysyłania filmów i zdjęć, dzięki którym można wpływać na ich jakość, co z kolei ma przełożenie na szybkość wysyłania. Dzięki nowej opcji użytkownicy WhatsAppa mogą sami decydować, czy chcą przesyłać możliwie duże pliki, by wyglądały jak najlepiej, czy też oczekują szybszego wysyłania i mniejszego zużycia pakietu danych - kosztem jakości materiału.

O ile dotychczas opcja ta była testowana wyłącznie w WhatsAppie beta na Androidzie, od niedawna mogą z niej także korzystać użytkownicy iOS-a, a więc konkurencyjnych iPhone'ów. Jak donosi WABetaInfo, obsługa zdjęć w wysokiej rozdzielczości na iOS-a pojawia się w WhatsAppie beta 2.21.150.11.

Opcje wysyłania zdjęć w WhatsAppie
Opcje wysyłania zdjęć w WhatsAppie

W ustawieniach WhatsAppa pojawia się nowa sekcja dotycząca zdjęć, gdzie użytkownik może wybrać jedną z 3 opcji. Domyślnie włączony jest automat, który sam będzie zmieniać jakość wysyłanych zdjęć w zależności od jakości połączenia z internetem. Alternatywnie użytkownik WhatsAppa może sam wymusić, by komunikator zawsze wysyłał zdjęcia w najlepszej jakości lub najbardziej oszczędzał transfer.

W tym momencie nie wiadomo, kiedy opisywana opcja będzie dostępna dla każdego w stabilnym wydaniu. Trwające od kilku tygodni testy na Androidzie sugerują jednak, że WhatsApp jest na ostatniej prostej z analizą błędów i wdrożenie w stabilnym wydaniu będzie co najwyżej kwestią najbliższych tygodni.

Warto pamiętać, że sporadycznie zdarzało się, iż nowe funkcje WhatsAppa nie trafiały w tym samym momencie do użytkowników z Androidem i iOS-em. Mając na uwadze, że testy nowych ustawień jakości zdjęć w przypadku iPhone'ów dopiero się zaczęły, nie można wykluczyć, że i tym razem użytkownicy WhatsAppa zostaną podzieleni na dwie grupy.

WhatsApp na AndroidaiOS-a jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)