WhatsApp z nowym przyciskiem – grupowe połączenia wreszcie zostały usprawnione

WhatsApp z nowym przyciskiem – grupowe połączenia wreszcie zostały usprawnione

WhatsApp z nowym przyciskiem – grupowe połączenia wreszcie zostały usprawnione
20.12.2018 11:16

Popularny komunikator WhartsApp w wersji na urządzenia Apple, wraz z ostatnią aktualizacją, otrzymał usprawnienia w tworzeniu grupowych rozmów głosowych i wideo. Teraz wykonanie konwersacji z kilkoma osobami jest znacznie szybsze i wygodniejsze.

Wcześniej w celu utworzenia grupowej rozmowy trzeba było wykonać połączenie do pierwszej osoby. Dopiero następnie można było dodać kolejnych członków. Nie było to zbyt dobre rozwiązanie, które wymagało stanowczo zbyt dużo operacji.

Obraz

W aktualizacji WhatsAppa, oznaczonej jako 2.18.111, pojawił się nowy przycisk w oknie rozmowy grupowej. Został on umieszczony w prawym górnym rogu – słuchawka z plusem. Po jego naciśnięciu, pojawia się nowe okno wyboru osób z danej konwersacji. Użytkownikowi pozostaje zaznaczenie wybranych kontaktów i wykonanie połączenia głosowego.

Kolejny sposób, który umożliwia wykonanie szybkiego połączenia do kilku osób, to przejście do ekranu połączeń. Wystarczy wybrać opcję połączenie grupowe i zaznaczyć kontakty, z którymi chcemy porozmawiać. Możliwe jest wykonanie połączenia głosowego lub wideorozmowy.

Nowość z pewnością przypadnie do gustu osobom, które często przeprowadzają połączenia grupowe. Może się ona przydać także teraz, tuż przed świętami. Połączenia grupowe z rodziną wreszcie można wykonać kilkoma kliknięciami, wcześniej wybierając odpowiednie kontakty. Usprawniony sposób tworzenia rozmów grupowych powinien być już dostępny u wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów. Niestety, wersja na Androida pojawi się później. Obecnie opisywana opcja jest w fazie testów.

Najnowszą wersję WhatsAppa znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Komunikator dostępny jest na Androida i iOS-a, a także na komputery z Windowsem i macOS-em.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)