WhatsApp z obsługą kilku urządzeń naraz: nadchodzą publiczne testy

WhatsApp z obsługą kilku urządzeń naraz: nadchodzą publiczne testy

WhatsApp niedługo zacznie działać w kilku urządzeniach naraz, fot. Oskar Ziomek
WhatsApp niedługo zacznie działać w kilku urządzeniach naraz, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
07.01.2021 16:43

Wyczekiwana przez wielu obsługa kilku urządzeń jednocześnie przez WhatsAppa zbliża się wielkimi krokami. Jak zwrócił uwagę WABetaInfo, analizując jedno z najnowszych wydań komunikatora na Androida, wiele wskazuje na to, że niedługo rozpoczną się jej publiczne testy. Udało się bowiem dotrzeć do nieaktywnego jeszcze widoku aktywacji obsługi kilku urządzeń, który będzie dostępny dla betatesterów WhatsAppa.

Jak wynika z ustaleń, WhatsApp będzie na początku dostępny jednocześnie tylko w smartfonie i webowej wersji komunikatora. To w praktyce niewielka zmiana dla użytkowników, bo już obecnie z WhatsAppa da się w ten sposób korzystać; tyle tylko, że webowa wersja wymaga do działania smartfona z aktywnym kontem WhatsAppa.

Zachęta do testowania WhatsAppa na kilku urządzeniach – jeszcze nieaktywna, fot. WABetaInfo.
Zachęta do testowania WhatsAppa na kilku urządzeniach – jeszcze nieaktywna, fot. WABetaInfo.

Docelowo jednak obsługa kilku urządzeń ma pozwolić korzystać z WhatsAppa w więcej niż dwóch urządzeniach, w tym na przykład tabletach. Pozwoli to użytkownikom używać komunikatora jednocześnie w telefonie i innych sprzętach, które oferują na przykład większy ekran – generalnie z taką samą swobodą, jak większość innych komunikatorów na rynku.

Niestety, w tym momencie nie wiadomo, kiedy funkcja ostatecznie trafi do użytkowników. Zbliżające się publiczne testy można jednak traktować jako zapowiedź niedługiej premiery. O samej obsłudze wielu urządzeń naraz przez WhatsAppa mówi się w końcu od miesięcy, więc najwyższy czas na implementację.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)