Jak wynika z ustaleń, WhatsApp będzie na początku dostępny jednocześnie tylko w smartfonie i webowej wersji komunikatora. To w praktyce niewielka zmiana dla użytkowników, bo już obecnie z WhatsAppa da się w ten sposób korzystać; tyle tylko, że webowa wersja wymaga do działania smartfona z aktywnym kontem WhatsAppa.
Docelowo jednak obsługa kilku urządzeń ma pozwolić korzystać z WhatsAppa w więcej niż dwóch urządzeniach, w tym na przykład tabletach. Pozwoli to użytkownikom używać komunikatora jednocześnie w telefonie i innych sprzętach, które oferują na przykład większy ekran – generalnie z taką samą swobodą, jak większość innych komunikatorów na rynku.
Niestety, w tym momencie nie wiadomo, kiedy funkcja ostatecznie trafi do użytkowników. Zbliżające się publiczne testy można jednak traktować jako zapowiedź niedługiej premiery. O samej obsłudze wielu urządzeń naraz przez WhatsAppa mówi się w końcu od miesięcy, więc najwyższy czas na implementację.
Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.