WhatsApp zmienia interfejs. Tak wygląda nowa wersja

WhatsApp zmienia interfejs. Tak wygląda nowa wersja

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.10.2023 21:30

WhatsApp zmienia interfejs aplikacji, który już teraz widzą niektórzy testerzy wydania beta na Androida. Jak zwraca uwagę WABetaNews, twórcy postawili na odświeżoną paletę kolorów i nowe ikony, by lepiej wpasować się w założenia projektowe Material Design 3.

WhatsApp już niebawem zaoferuje użytkownikom Androida odświeżony interfejs, co potwierdza zmieniona wersja testowa. Niektórzy użytkownicy widzą już w niej odświeżone ikony, napisy i kolory, dzięki którym WhatsApp wygląda nowocześniej. Jak zwraca uwagę WABetaInfo, WhatsApp zyskał przy okazji logo z nieco innym odcieniem zieleni, który ma się wyróżniać zarówno w przypadku jasnego, jak i ciemnego motywu, ale to zmiana kosmetyczna, przypominająca niedawną zmianę logo Facebooka.

Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, WhatsApp z odświeżonym interfejsem zaoferuje dostęp do najważniejszych funkcji z poziomu dolnego paska nawigacyjnego, zamiast dotychczasowej listy opcji w górnej części ekranu. Użytkownicy będą mogli w ten sposób przełączać się między czatami czy aktualizacjami z kanałów i statusów. Przeniesienie głównych opcji na dół ekranu to nie tylko zmiana wizualna, ale i praktyczna - w ten sposób przyciski są łatwiej osiągalne podczas obsługiwania telefonu jedną ręką.

Odświeżony interfejs WhatsAppa
Odświeżony interfejs WhatsAppa© WABetaInfo

Nowy interfejs WhatsAppa jest na razie testowany w ograniczonym gronie użytkowników, którzy pobiorą wydanie beta 2.23.21.12 na Androida. WABetaInfo sugeruje, że odświeżony wygląd komunikatora trafi do szerszej grupy odbiorców "w najbliższych tygodniach". W ostatnim czasie WhatsApp jest często aktualizowany i co chwilę w aplikacji pojawia się nowa opcja. Możliwe więc, że premiera poprawionego interfejsu w stabilnym wydaniu aplikacji zbiegnie się również z wdrożeniem innych nowości.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)