WhatsApp zmienia symbol weryfikacji. Zauważysz obok nazwy

WhatsApp zmienia symbol weryfikacji. Zauważysz obok nazwy

Symbol weryfikacji w WhatsAppie
Symbol weryfikacji w WhatsAppie
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Oskar Ziomek
30.09.2023 12:22, aktualizacja: 30.09.2023 13:53

WhatsApp już wkrótce wprowadzi do komunikatora odświeżone logo zweryfikowanego konta kanału, co będzie można zauważyć tuż obok jego nazwy. To kosmetyczna zmiana, dzięki której we wszystkich usługach Mety zweryfikowane konta będą oznaczane tym samym kolorem.

WhatsApp zmienia kolor symbolu zweryfikowanego konta kanału - donosi WABetaInfo. W wydaniu 2.23.20.18 beta na Androida dostrzeżono, że niewielka ikona widoczna obok nazwy została zmieniona z zielonej na niebieską i tym samym jest spójna z pozostałymi tego rodzaju wskaźnikami w innych produktach Mety - Instagramie, Facebooku i Messengerze. W analogiczny sposób zweryfikowane konta oznaczane są także w serwisie X (dawnym Twitterze), ale na YouTubie jest to już szary symbol.

Weryfikacja na WhatsAppie jest kluczowa w kontekście dostępnych od niedawna w Polsce kanałów. To nowa forma komunikacji, która pozwala na szybkie przesyłanie aktualizacji do dużych grup odbiorców. Otrzymane w ten sposób wiadomości można przekazywać dalej, kierując odbiorcę w konwersacji na dany kanał. Dzięki weryfikacji, użytkownicy WhatsAppa mają pewność, że dany kanał jest autentyczny, a co za tym idzie - że rozpowszechniane wiadomości powinny być wiarygodne.

Nowy (niebieski) symbol zweryfikowanego kanału WhatsAppa - widoczny obok nazwy
Nowy (niebieski) symbol zweryfikowanego kanału WhatsAppa - widoczny obok nazwy© WABetaInfo

Zmiana koloru zweryfikowanego kanału na WhatsAppie nie jest jedyną wizualną modyfikacją w produktach Mety w ostatnim czasie. Kilka dni temu głośną zmianą była zmiana kolorystyki i stylizacji logo Facebooka, która przez samych twórców została zaskakująco szczegółowo opisana na blogu. Jak wówczas tłumaczono, nowe wzornictwo ma pomóc jednoznacznie identyfikować Facebooka jako produkt Mety. Możliwe, że w przypadku zmiany logo w WhatsAppie argumentacja byłaby podobna.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)