WhatsApp znika z Windows Phone Store, na szczęście tylko na chwilę

WhatsApp znika z Windows Phone Store, na szczęście tylko na chwilę

WhatsApp znika z Windows Phone Store, na szczęście tylko na chwilę
Redakcja
19.05.2014 12:07

WhatsApp, bardzo popularny komunikator pozwalający na wymienianie się wiadomościami poprzez Internet i bez ponoszenia kosztów takich jak w przypadku SMSów zniknął ze sklepu Windows Phone Store. Obecnie użytkownicy próbujący ją zainstalować znajdą jedynie informacje o tym, że „Aplikacja nie jest już publikowana”. Czy to wycofywanie się tej aplikacji z platformy mobilnej Microsoftu. Na szczęście nie i choć teraz aplikacji nie można zainstalować, mamy dobre informacje: WhatsApp powinien niebawem powrócić.

Obraz

Aplikacja została wycofana przez producenta z powodów technicznych, a przynajmniej tak ten problem jest tłumaczony. Całość rozbija się o problemy z powiadomieniami, choć wiemy, że nie dotknęły one wszystkich użytkowników. Problemy z tą aplikacją na Windows Phone to akurat nic nowego: wcześniej skarżono się na zbyt duży wpływ na baterię, teraz z kolei powiadomienia nie pojawiają się w czasie rzeczywistym. Na innych platformach komunikator zdecydowanie nie jest taki uciążliwy, ale nie ma co o to winić systemu, bo przecież większość aplikacji jaka jest dla niego dostępna działa w pełni poprawnie. Producent podaje, że komunikator pojawi się w sklepie gdy tylko uda się wyeliminować te problemy, aby użytkownicy nareszcie otrzymali produkt stabilny. Podjęto współpracę z samym Microsoftem aby problemy rozwiązać jak najszybciej.

Oczywiście osoby, które wcześniej zainstalowały WhatsApp nadal mogą z niego korzystać. Jeżeli mają jakieś problemy, zalecamy wstrzymanie się z tym i poczekanie na stosowną aktualizację, która je wyeliminuje. Kiedy dokładnie zobaczymy ponownie komunikator na stronach sklepu? Nie wiadomo, ale można się tego spodziewać dosłownie w każdej chwili. Aplikacja ta jest na tyle popularna, że producent zdecydowanie nie będzie oddawał pola i tym samym zachęcał do używania konkurencyjnych produktów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)